Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

26 marzec 2021
Co robić gdy jest brzydka pogoda w Nowym Targu i okolicach? Czy deszcz skazuje zwiedzanie na porażkę, trzymając turystę w hotelowym zamknięciu? Nic z tych rzeczy. Nowy Targ oraz otaczające tereny oferują wiele możliwości kreatywnego spędzania czasu, podczas gdy aura na zewnątrz nie sprzyja spacerom. Jakie atrakcje w Nowym Targu można zobaczyć, jeśli pogoda wymyka się spod kontroli? Przedstawiamy naszą propozycję na 5 najlepszych miejsc, które stawiają okolice Nowego Targu oraz samo miasto w pozytywnym świetle. Podpowiadamy, co zwiedzić w deszczowy dzień, aby zyskać pozytywne doświadczenie nawet w pochmurne i ulewne dni.

Baseny termalne Nowy Targ


Baseny termalne w Nowym Targu oferują udowodnione korzyści związane z regeneracją organizmu. Na Podhalu dostępnych jest aż 5 lokalizacji, gdzie można zaznać przyjemności relaksu w kąpieli termalnej. Do najpopularniejszych ośrodków należą Termy Szaflary, Gorący Potok, Bukowina, Bania i Termy Chochołowskie. Kąpiele termalne poprawiają krążenie krwi i gospodarkę hormonalną. Wykazują również doskonały wpływ na procesy psychofizyczne, pomagając w relaksacji. Tatry w deszczowe dni można z powodzeniem zastąpić odprężającą kąpielą w podhalańskich termach, zaznając niezrównanego poziomu odprężenia. Most Tadeusza Kościuszki Nowy Targ

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego


Budynek ratusza w Nowym Targu mieści ciekawe muzeum, w którym znajduje się kilkaset eksponatów prezentujących działalność dawnych tkaczy, kuśnierzy, bednarzy, szewców, kapeluszników oraz stolarzy. Estetycznie ułożone zbiory sztuki lokalnej oraz strojów pozwalają lepiej zapoznać się z tematyką życia codziennego na dawnym Podhalu.

Tatralandia


Chociaż ten największy park wodny w centralnej Europie znajduje się poza granicami naszego kraju, słowacka Tatralandia wymaga pokonania jedynie 80 km z Nowego Targu. Staje się tym samym niezwykłą atrakcją dostępną w ramach jednodniowej wycieczki. Jeśli pogoda w Nowym Targu nie rozpieszcza podróżujących, warto skorzystać z okazji i wybrać się do Tatralandii. Znajdziemy tam ogrom wrażeń, zapewniających rozrywkę dla osób w każdej grupie wiekowej.

Kaplica w Jaszczurówce


Nowy Targ dzieli od Zakopanego odległość jedynie 23 km, zatem w deszczowe dni warto korzystać z uroków jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Kolejną propozycją z naszej listy staje się zatem słynna kaplica na Jaszczurówce, określana jako zdumiewający przykład architektonicznego stylu zakopiańskiego w Polsce. Jaszczurówka staje się obiektem zainteresowania turystów z całego świata, dlatego nie sposób pominąć tej atrakcji w swoich planach pobytu w okolicy Nowego Targu.

Muzeum Tatrzańskie


Piątą pozycję na liście miejsc do odwiedzenia w deszczowe dni zajmuje Muzeum Tatrzańskie. Jest ono jednym z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Posiada wiele oddziałów, których kolekcje koncentrują się na ukazywaniu zbiorów etnograficznych Podhala, skał i minerałów oraz dzieł sztuki.

Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego


Muzeum Przyrodnicze TPN to doskonałe miejsce na deszczowe wypady, gdzie pośród świetnie przygotowanych wystaw możemy się zapoznać z fauną i florą regionu. Muzeum prowadzi ponadto wiele imprez specjalnych, skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Nowy Targ i okolice oferują wiele możliwości konstruktywnego wypoczynku, nawet jeśli wędrówka po szlakach okazuje się niemożliwa z powodu deszczu. Warto odwiedzić region Podhala o każdej porze roku, korzystając z bogactwa kulturowego, historycznego, przyrodniczego i krajobrazowego. Nowy Targ w deszczowe dni? Nasza lista miejsc wypełni wiele nieplanowanych niespodzianek pogodowych, oferując alternatywę dla aktywności na zewnątrz.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".