Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

31 styczeń 2022
Zima w górach dla niektórych nieodłącznie kojarzy się z jazdą na nartach lub snowboardzie. Co z tymi, którzy nie są fanami białego szaleństwa w tym wydaniu? Mogą poczuć adrenalinę podczas… jazdy na sankach! Okolice Nowego Targu obfitują w miejsca atrakcyjne dla małych i dużych miłośników sunięcia po śniegu na płozach. Gdzie na sanki z dzieckiem? Oto 5 najciekawszych lokalizacji!
Nowy Targ usytuowany jest między dwoma pasmami górskimi – Gorcami na północy i Tatrami na południu. Mnogość okolicznych pagórków daje wręcz nieograniczone warunki do jazdy na sankach. Zawiedzeni nie będą też ci, którzy poszukują profesjonalnie przygotowanych górek czy stoków do zjazdów na sprzęcie z płozami. Gdzie na sanki? Nowy Targ to zawsze dobra odpowiedź! Poniżej przedstawiamy najlepsze oficjalne miejscówki do jazdy na sankach w okolicy stolicy Podhala.

Gdzie na sanki w Nowym Targu

Gdzie na sanki? Nowy Targ i Długa Polana


Jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Nowego Targu to stacja narciarska Długa Polana w Gorcach. Położona jest przy zielonym szlaku turystycznym na Turbacz. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Starsze pociechy mogą uczyć się na miejscu jazdy na nartach czy snowboardzie pod czujnym okiem instruktorów lub wybrać się na narty biegowe, a młodsze… szaleć na osobnym stoku przygotowanym specjalnie do jazdy na sankach czy pontonach. Na miejscu działają wyciąg oraz punkty gastronomiczne. Po zabawie w śniegu można się posilić i ogrzać.

Gdzie na sanki z dzieckiem? Kierunek Zadział


Wiele osób zastanawia się, gdzie na sanki z dzieckiem wybrać się podczas pobytu w Nowym Targu. Wbrew pozorom nie trzeba szukać daleko! Na terenie osiedla Zadział działa stacja narciarska o tej samej nazwie. Znajduje się tam wyciąg orczykowy i dobrze przygotowany stok. Właściciele zadbali też o infrastrukturę dla dzieci, które mogą skorzystać z małego wyciągu i spróbować sił na nartach na dziecięcym stoku. Wydzielono też osobne miejsce do jazdy na sankach, na śnieżną karuzelę oraz tor do modnego snowtubingu. To miejsce, w którym nie będą się nudzić ani dorośli, ani dzieci.

Na sanki blisko Nowego Targu? Polana Sosny


Podczas dłuższego pobytu w Nowym Targu można wybrać się do nieco bardziej oddalonych stacji narciarskich. Miejscem, które przypadnie do gustu maluchom i ich rodzicom, jest z pewnością Polana Sosny w Niedzicy. Od naszych pokojów gościnnych dzieli to ją około 30 kilometrów i niespełna 30 minut jazdy samochodem. To stok z widokiem na jezioro Czorsztyńskie i zamek w Niedzicy! Dzieci mogą skorzystać tu nie tylko ze Śnieżnej Krainy, a więc stoku dla początkujących amatorów nart. Czeka tu na nie także stok dla miłośników sanek lub jazdy na innych sprzętach.

Sanki Podhale – Kotelnica Białczańska


Osoby, które ciągnie bardziej w Tatry niż w Gorce i Pieniny, mogą wybrać się na sanki do Białki Tatrzańskiej. W miejscowości tej działa kilka profesjonalnych stacji narciarskich. Przy każdej z nich znaleźć można tzw. oślą łączkę dla początkujących narciarzy oraz miłośników zjazdów na sankach. Znajdują się tu też tory do snowtubingu, a więc zjazdów na dmuchanych pontonach. Sanki można wypożyczyć w niemal każdym punkcie oferującym narty. Gdzie na sanki w tej okolicy? Pod Kotelnicą, w ośrodku Kotelnica Białczańska, funkcjonuje zabezpieczony tor do jazdy na sankach.
Szukasz śnieżnych atrakcji dla wszystkich członków rodziny? Nowy Targ to miejsce idealne dla narciarzy i miłośników sanek. Już dziś rezerwuj pobyt w naszych pokojach gościnnych!


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".