Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

3 sierpień 2021
Poszukujesz miejsca w Nowym Targu, gdzie zrobisz zakupy, zjesz pyszne potrawy oraz spędzisz miło czas? Wybierz się na lokalny jarmark! W słynnej Nowej Targowicy czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić to miejsce.

Nowa Targowica – nie tylko zakupy


Targowica to niezwykłe miejsce na mapie Nowego Targu. Rozległy jarmark obfituje w mnóstwo stoisk. Został podzielony na kilka sektorów według pełnionych przez nie funkcji. Na obszarze mieszczą się liczne punkty handlowe i handlowo-usługowe, w tym wiele stoisk gastronomicznych i ogródków kawiarnianych. W północno-wschodnim narożniku znajduje się „targ zwierzęcy” z parkingiem, który został przystosowany do pojazdów z inwentarzem.
W głębi targowiska mieści się zadaszony plac handlowo-wystawienniczy, w którym często organizowane są ciekawe wystawy, targi oraz eventy. Na głównych osiach komunikacyjnych przebiegających z części południowej do północnej oraz ze wschodu na zachód znajdują się małe place tematyczne: artystyczny, tekstylny oraz kowalski.
Atutem Targowicy jest nie tylko bogactwo straganów obfitujących w rozmaite produkty, ale również jego estetyczny wygląd. Bramy prowadzące na teren jarmarku są zdobione, a przez to bardzo efektowne. Układ targu jest z kolei bardzo funkcjonalny, co ułatwia poruszanie się po nim. Wyraźnie zaakcentowane wejścia, dobrze widoczny plan targowiska oraz umiejscowienie wielu informacji niezbędnych do skierowania kupujących we właściwych kierunkach wpływają na użyteczność tego miejsca.

Dwór Kupiecki w Nowym Targu


Nowością w ofercie jarmarku jest Dwór Kupiecki, otwarty w czwartki, soboty i niedziele. Ten nowoczesny pawilon handlowy wyróżnia się aranżacją nawiązującą bezpośrednio do pięknej architektury podhalańskiej. W środku znajdziesz stoiska z galanterią, obuwiem, wyrobami kuśnierskimi i odzieżą wizytową wysokiej jakości. Kupisz także pamiątki, ubrania robocze i artykuły spożywcze. Po długim dniu zakupów możesz pożywić się w jednym z kilku punktów gastronomicznych.

Nowy Targ jarmark – w jakie dni jest otwarty?


Aby zrobić zakupy, musisz odwiedzić targ w czwartek/piątek/sobotę, bowiem tylko w te dni otwarta jest Targowica Nowy Targ. Godziny otwarcia obowiązują od 6:00 do 15:00 w sobotę i czwartek oraz od 6:00 do 14.00 w niedzielę, niezależnie od pogody.

W dni otwarcia jarmark przeżywa prawdziwe oblężenie. Na targ przybywają bowiem nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale też turyści i sąsiedzi zza południowej granicy. Na ogromną popularność Targowicy wpływa przede wszystkim różnorodność oferowanych produktów. W czwartek i sobotę kupisz na jarmarku obuwie, odzież, galanterię skórzaną i kożuchy, z których słynie cały region. Coś dla siebie znajdą tu także osoby chcące nabyć sprzęt elektroniczny i elektryczny, meble, rośliny ogrodowe i domowe, a także warzywa, owoce z lokalnych upraw oraz regionalne sery. Sezonowo zakupisz dekoracje świąteczne, rozmaite upominki dostosowane do okazji oraz sprzęt rekreacyjny.
W każdą niedzielę na targu odbywa się z kolei giełda motoryzacyjna. To idealne miejsce dla osób, które chcą kupić samochód rodzinny, miejski, sportowy, terenowy czy dostawczy. Samochody na sprzedaż oferują tu nie tylko dostawcy z okolic, ale też z dalszych terenów Polski. Dzięki temu na kupujących czeka szeroki wybór marek i modeli pojazdów, co pozwala wybrać idealną wersję.
Zakupy na jarmarku to także prawdziwy raj dla miłośników targowania się. Możliwość negocjowania cen jest tu bowiem czymś naturalnym, stanowiącym wręcz tradycję, którą chętnie kultywują wszyscy sprzedawcy. To pozwoli Ci zwiększyć poczucie zadowolenia i satysfakcji z zakupu.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".