Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

25 luty 2021
Pasmo górskie Gorce obfituje w atrakcyjne widokowo i urozmaicone trasy przeznaczone zarówno dla zapalonych miłośników trudnych wędrówek, jak i mniej wymagających podróżników. Jedną ze szczególnie polecanych tras jest szlak na Łapsową Polanę leżącą na południowych zboczach Bukowiny Obidowskiej. Nadaje się świetnie do wędrówek letnich i zimowych.

Dlaczego warto wybrać się na Łapsową Polanę?


Polana Łapsowa Niżna, zwana powszechnie Łapsową Polaną, to teren położony na wysokości ok. 900 m n.p.m. na zboczach Bukowiny Obidowskiej. Wyżej znajduje się Polana Łapsowa Wyżna. Nazwa obu miejsc pochodzi od nazwiska właściciela – Bartłomieja Łapsy, który na Polanie Łapsowej Wyżnej ufundował murowaną kapliczkę św. Bartłomieja. Znajduje się tam ona do dziś dzień tuż nad ścieżką szlaku turystycznego. Kiedyś widniał na niej napis: „Górom na urodę, ludziom na przystanienie”, ale po odrestaurowaniu kapliczki w 2005 roku napis zniknął.
Łapsowa Polana Nowy Targ lepienie bałwana
Ze szczytu Łapsowej Polany rozpościera się piękna panorama Tatr i Kotliny Nowotarskiej. Z miejsca tego doskonale widać Pieniny Spiskie, Czubę Ostrowską oraz Nowy Targ. To bardzo atrakcyjne pod względem widokowym miejsce, a przy tym łatwo dostępne dla każdego. Spacer nie jest wyczerpujący i pozwala cieszyć się urokliwymi krajobrazami.

Schronisko Koliba na Łapsowej Polanie


Na Łapsowej Polanie mieści się niedawno wyremontowane schronisko. Koliba na Łapsowej Polanie to stylowy, kryty gontem budynek o długiej historii. Ten liczący niemal 80 lat obiekt na długi czas zniknął z map turystycznych, aby powrócić dzięki nowym właścicielom. Od kilku lat Koliba na Łapsowej Polanie znów jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów o każdej porze roku.
schronisko Łapsowa Polana Nowy Targ
Obecnie Koliba dysponuje 26 miejscami noclegowymi w pokojach 5-, 6- i 10-osobowych. Ponadto w schronisku mieści się bufet ze smaczną, domową kuchnią, duża jadalnia, w której można wygodnie zjeść posiłek, a także kącik z książkami i grami, również dla dzieci.

Szlak na Łapsową Polanę


Przez Polanę Łapsową prowadzi trasa turystyczna. Niebieski szlak na Łapsową Polanę Niżną jest łatwy i niewymagający, dlatego nadaje się świetnie dla rodzin nawet z małymi dziećmi oraz osób o słabszej kondycji. Rozpoczyna się na osiedlu Marfiana Góra w Nowym Targu, prowadzi przez Niżną Polanę, a kończy na Polanie Wyżnej. Osiedle znajduje się niedaleko Kowańca w Nowym Targu i można do niego dojechać np. autobusem miejskim z dworca. Tuż pod samym szlakiem mieści się też niewielki parking na kilkanaście samochodów.
Łapsowa Polana Nowy Targ zimą
Długość trasy wynosi ok. 1,5 km. Marsz na miejsce trwa ok. 30 minut. Droga jest szeroka, ale typowo górska, czyli z kamieniami i licznymi, zalegającymi często przez cały rok kałużami. Nadaje się na wędrówkę z wózkiem, jednak trzeba liczyć się z pewnymi wyzwaniami, np. koniecznością przenoszenia go nad wodą i błotem.
Z Koliby na Łapsowej Polanie można iść dalej na Polanę Łapsową Wyżną, a także na Turbacz (szlakiem żółtym lub czarnym), do Klikuszowej (szlak czarny) albo na Stare Wierchy (szlak zielony). Zdecydowanie jest to miejsce chętnie odwiedzane przez nas oraz naszych Gości:) Serdecznie zapraszamy do Pokoi "U Anny"!


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".