Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

9 lipiec 2020
Dogodne położenie Nowego Targu sprawia, że każdego roku odwiedzają go tysiące miłośników gór, pragnących jak najwięcej zwiedzić. Podhale to idealna lokalizacja na rodzinny wypoczynek – liczne atrakcje dla dzieci oferuje zarówno Nowy Targ, jak i miejsca w okolicy. Poniżej popularne propozycje spędzania czasu w mieście, a także warte uwagi lokalne inicjatywy angażujące najmłodszych odwiedzających.
Dogodne położenie Nowego Targu sprawia, że każdego roku odwiedzają go tysiące miłośników gór, pragnących jak najwięcej zwiedzić. Podhale to idealna lokalizacja na rodzinny wypoczynek – liczne atrakcje dla dzieci oferuje zarówno Nowy Targ, jak i miejsca w okolicy. Poniżej popularne propozycje spędzania czasu w mieście, a także warte uwagi lokalne inicjatywy angażujące najmłodszych odwiedzających.

Atrakcje dla dzieci Nowy Targ i okolice

Rodzinie z małymi dziećmi z pewnością przypadnie do gustu nowotarski Park Trampolin Jump Planet (Ludźmierska 29 hala I.B), w którym grawitacja nie istnieje. Znajduje się tam 46 trampolin tradycyjnych i skośnych, sportowych oraz rekreacyjnych, a także wielki basen z miękkimi gąbkami, gdzie świetnie będą bawić się maluchy i dorośli. Najmłodszym masę radości sprawi pojedynek na poduchy na specjalnej kładce, a na nieco starsze dzieci czeka tor Ninja z balustradami i linami. Fani koszykówki mają dla siebie stanowisko do ćwiczenia „wsadów”, z kolei w strefie relaksu można odpocząć, wypić herbatę, kawę lub zimny napój.

To nie wszystko, co małym gościom oferuje Nowy Targ. Atrakcje dla dzieci zapewnia również rezerwat przyrody Bór na Czerwonem. To obszar stworzony do nauki przez zabawę, chętnie odwiedzany przez rodziny oraz szkolne wycieczki. Trasa spacerowa wiedzie utwardzoną drogą, drewnianym pomostem zbudowanym na podmokłym terenie i kończy się wspaniałym punktem widokowym. W trakcie spaceru zwiedzający zapoznają się z opisami zamieszczonymi na stojących przy ścieżce tablicach.

Rowerowe atrakcje dla dzieci

Aktywny wypoczynek to dla wielu urlopowiczów najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Na Podhalu zimą nie brakuje atrakcji, jak naśnieżane trasy zjazdowe, biegowe czy lodowiska, jednak także latem amatorzy ruchu na świeżym powietrzu znajdą tu zajęcie. Dużą popularnością w okolicy cieszy się szlak rowerowy łączący Nowy Targ ze słowacką Trsteną. Trasa ma długość 37 km i stanowi fragment rowerowej pętli biegnącej wokół Tatr. Podczas wycieczki rowerzyści mogą podziwiać malownicze podhalańskie miejscowości, a dzięki małej trudności oraz wielu punktom postojowym z jazdą poradzą sobie również najmłodsi. Alternatywę dla drogi stanowi Uszaty Szlak Turystyczny – liczący 4 km odcinek słynący z wyjątkowych mieszkańców – czterech rodzin uszatek zwyczajnych.

Ptasie warsztaty dla dzieci w Nowym Targu

warsztaty z malowania budek dla ptaków w Nowym Targu

Podhalańskie miasteczko zyskało popularność między innymi dzięki oddolnym inicjatywom nowotarskich działaczy na rzecz ochrony środowiska. Jednym z nich jest Daniel Urbaniak – przyrodnik szczególnie skupiający się na promocji gatunków ptaków żyjących w okolicy, a także twórca wspomnianego już Uszatego Szlaku Turystycznego. Od niedawna aktywista zajmuje się również organizacją cyklicznych warsztatów dla najmłodszych, podczas których dzieci mają szansę poznać zwyczaje m.in. sów czy nietoperzy. Na jednych z czerwcowych zajęć maluchy udekorowały pokazowe budki lęgowe, które zawisnąć mają w mieście. Cel pomalowanych ptasich domków to edukacja poprzez zabawę – do ich środka zajrzeć może każdy, kto pragnie zobaczyć, jak żyją skrzydlaci mieszkańcy. Oprócz tego w Nowym Targu rozmieszczono kolorowe budki z zainstalowaną w środku kamerką pozwalającą na podglądanie codziennych zwyczajów ptaków. Jedna z nich znajdzie się w bliskim sąsiedztwie Pokoi Gościnnych „U Anny”, a dokładnie w ogrodzie obiektu.

Pod Tatrami na dużych i małych turystów czekają naprawdę ciekawe atrakcje. Nowy Targ to miejsce, gdzie rodziny z dziećmi spędzą czas cudownie i przywiozą z wakacji wyjątkowe wspomnienia.
Źródła:
https://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/70252/Chodz_pomaluj_budke_zdjecia.html
https://www.facebook.com/umnowytarg
https://fajnepodroze.pl/atrakcje-nowy-targ-dla-dzieci/
https://www.rmf.fm/bajeczna-polska/news,24507,trasa-nowy-targ-trstena-rowerowa-wycieczka-dla-calej-rodziny.html


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".