Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

26 luty 2020
Wielu z nas uwielbia sporty zimowe, odliczając dni do urlopu, żeby móc wybrać się na stok. Jeżeli poszukujecie idealnego miejsca na narty Nowy Targ ma dużo do zaoferowania. Na turystów czekają sztucznie naśnieżane trasy, liczne atrakcje dla najmłodszych, a także wspaniałe widoki. Zapraszamy!

Stok narciarski Długa Polana – ulubione miejsce w okolicy


W mieście znajduje się stacja, która cieszy się renomą w całym regionie. Za sprawą specyficznego mikroklimatu śnieg na jej zboczach utrzymuje się dłużej niż na sąsiednich. Co więcej, trasy są świetnie przygotowane dzięki ratrakowaniu stoku oraz stosowaniu najnowocześniejszego systemu naśnieżania. Dodatkowy atut stanowi oświetlenie szlaków, pozwalające na jazdę po zapadnięciu zmroku.

Długa Polana, bo o niej mowa, leży u stóp Gorców. Mimo że to stosunkowo nieduży ośrodek sportów zimowych, często odwiedzają go narciarze – szczególnie rodziny z dziećmi. Przy wyciągu przez cały rok działa szkółka rekreacyjno-narciarska. Sam stok narciarski nie należy do długich, ale posiada za to sporo urozmaiceń. Łatwo opanować na nim podstawy jazdy. Profesjonalistom pozwala doskonalić umiejętności. Gdy w trakcie zabawy zacznie doskwierać nam głód, wystarczy udać się do pobliskich punktów gastronomicznych.

Stacja ma trzy trasy: niebieską dla początkujących (długość 650 m), czerwoną dla średnio-zaawansowanych (450 m) oraz krótką, bo zaledwie stumetrową, trasę zieloną dla tych, którzy stawiają pierwsze w sportach zimowych. Do dyspozycji narciarzy oddano dwa wyciągi: taśmowy (75 m) i orczykowy podwójny (450 m). Masę radości zapewniają także dwa tory snowtubingowe i mini zoo, w którym żyją m.in. kozy, owce, strusie i daniele.

Nowy Targ narty, snowboard, sanki i inne rozrywki


Długa Polana to główna baza wypadowa na Turbacz dla fanów skitouringu, górskich wycieczek, wędrówek na rakietach śnieżnych i nartach biegowych. Nie jest to jednak jedyne miejsce, które może zainteresować ludzi kochających spędzać czas wolny na śniegu. U podnóża Gorców ulokowano ośrodek narciarski i snowboardowy Zadział. Jego oferta również została skierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi.

wyciąg narciarski Zadział w Nowym Targu

Główny stok narciarski ma 550 metrów długości. Odnajdą się na nim zarówno początkujący, jak i doświadczeni fani narciarstwa i snowboardu. Ci, którzy chcieliby zacząć przygodę z jedną bądź dwiema deskami, mają do wyboru dwie szkoły. Jeśli nie posiadają własnego sprzętu, mogą skorzystać z usług miejscowej wypożyczalni. Na stoku funkcjonują też dwa punkty gastronomiczne.

Zadział uwielbiają maluchy, które zjeżdżają z górki na sankach, szaleją na karuzeli i tracą poczucie czasu, śmigając na pontonie w specjalnej rynnie. Z kolei starszych zachwycą tam pejzaże, jakie rozciągają się przed oczami – ze szczytu wyciągu doskonale widać Gorce i Tatry.

Stoki narciarskie Nowy Targ – gdzie najlepiej wybrać się na narty?


Turyści, którzy planują spędzić urlop na nartach, będą bardzo zadowoleni, kiedy odwiedzą Nowy Targ. Miasto zaprasza na szlaki, na których można spędzić cały dzień. Jeżeli chodzi o jakość powietrza, miejscowość niestety nie odbiega od reszty kraju. Ze smogiem walczą jednak miejscowi aktywiści, domagając się od samorządowców zmian w celu zminimalizowania poziomu zanieczyszczeń. Czy są gdzieś lepsze warunki w Tatrach? Być może tak, ale nowotarskie trasy dla narciarzy mają swój niezaprzeczalny urok.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".