Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

14 grudzień 2021
Miłośnicy narciarstwa lubią odkrywać nowe miejsca albo wracać na stare, sprawdzone szlaki. Ci, którzy odwiedzają Podhale, często kierują się prosto do zimowej stolicy Polski. Niemniej warto poznać też inne kurorty, nie tylko Zakopane. Ciekawe, dobrze przygotowane trasy czekają na chętnych także w Nowym Targu.

Wyciąg narciarski Nowy Targ – który wybrać?


Wielbiciele szusowania po stokach z pewnością zawitają do jednej z dwóch nowotarskich stacji. Pierwsza to Długa Polana, główna baza wypadowa na Turbacz dla fanów narciarstwa biegowego oraz wycieczek pieszych czy na rakietach śnieżnych. Trasy są szerokie oraz nie ma na nich tłoku, więc to świetne miejsce na doskonalenie techniki jazdy na dwóch bądź jednej desce.
góry Nowy Targ
Druga stacja narciarska to Zadział. Podobnie jak Długa Polana, cieszy się dużym powodzeniem wśród amatorów sportów zimowych ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi. Ma sztucznie naśnieżany, ratrakowany oraz oświetlony wyciąg. Główny stok liczy 550 metrów długości. Zadział znakomicie nadaje się na rozpoczęcie nauki, a co za tym idzie, przygody z nartami. Stawianie pierwszych kroków na zboczu będzie tutaj rewelacyjną zabawą dla dorosłych oraz najmłodszych. Jedni i drudzy mają specjalnie dostosowane miejsca. Poza nartami nie brakuje też innych typowo zimowych atrakcji – w strefie rodzinnej znajduje się m.in. karuzela, rynna do zjazdu na pontonach oraz górka do zjazdu na sankach.
Narty w Nowym Targu

Trasy oraz stoki narciarskie Nowy Targ


Dla wielbicieli szusowania przygotowano wyciągi, ale i fani pozostałych sportów zimowych nie będą w mieście się nudzić. Przykładowo, narciarze biegowi mogą skorzystać z tras prowadzących przez tereny wokół Rezerwatu Bór na Czerwonem. To przecudne obszary, umożliwiające delektowanie się pejzażami zaśnieżonych Gorców oraz Tatr. Oprócz tego turystów urzeka malowniczy „Bór Kombinacki”, kompleks leśny z licznymi ścieżkami rowerowymi i spacerowymi.
Narty to nie tylko szaleństwo na zboczach, lecz również turystyka, a konkretnie oryginalne połączenie turystyki zimowej z narciarstwem. Aby móc się poświęcić tej formie aktywności, potrzebne będą narty z fokami oraz wiązaniami z ruchomą piętką. Muszą być dostosowane do podchodzenia. Ski touring to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zobaczyć coś więcej niż te same krajobrazy z jednego zbocza. Jeśli danego wczasowicza nie interesują stoki narciarskie, Nowy Targ może mu zaoferować np. wycieczkę zielonym szlakiem z miasta na Turbacz. Trasa wyróżnia się doskonałym oznakowaniem, ponadto wiedzie po zróżnicowanym terenie przez urokliwe rejony. Wspaniale widać z niej sam ośrodek oraz Tatry.

Gdzie na narty? Nowy Targ i okolice


Nowy Targ ma się czym pochwalić w zakresie tras narciarskich. Nowoczesne wyciągi, ładne widoki podziwiane ze zboczy, szlaki dla fanów narciarstwa biegowego oraz rozbudowana infrastruktura – to oraz wiele innych atrakcji przyciąga turystów do miasta. Każdego roku pojawia się ich tutaj coraz więcej. Najlepiej przekonać się osobiście, co tak zachwyca wczasowiczów odwiedzających Nowy Targ w zimowej odsłonie.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".