Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

1 lipiec 2022

Planujesz urlop na Podhalu? Koniecznie odwiedź stolicę tego regionu. Nowy Targ to największe, najstarsze i najbardziej atrakcyjne miasto na Podhalu. Sprawdź, co warto zobaczyć w okolicach Nowego Targu i w samej miejscowości.

Wizyta nad Jeziorem Czorsztyńskim

Omawiając ciekawe miejsca w okolicach Nowego Targu, nie sposób pominąć Jezioro Czorsztyńskie. Położony między Gorcami a Pieninami zbiornik stanowi idealne miejsce do rekreacji, wypoczynku i podziwiania malowniczych krajobrazów. Piaszczysta plaża z widokiem na góry przyciąga tłumy nie tylko w sezonie letnim. W pobliżu działa punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu wodnego, grill, wędzarnia ryb i inne atrakcje. Relaks nad wodą można połączyć ze zwiedzaniem malowniczej okolicy – na rowerze lub pieszo.

Okolice Nowego Targu – atrakcje dla wędrowników

Urokliwe okolice Nowego Targu są idealnym miejscem na wycieczki. Turystyka piesza na tym terenie rozwija się już od XIX wieku. Z miejscowości prowadzą dwa popularne szlaki: żółty i zielony, prowadzące na Turbacz, czyli najwyższy szczyt Gorców.

Trasy o długości kilku kilometrów każda są atrakcyjne dla turystów przede wszystkim ze względów widokowych. Wędrujący mogą podziwiać zachwycającą panoramę Tatr. Szlaki nie są trudne technicznie i poradzą sobie z nimi nawet osoby niedoświadczone w górskich wędrówkach. Liczne bacówki znajdujące się na trasie pozwalają na wypoczynek pośród polan i lasów.

Przełom Białki

Wybierając się w okolice Nowego Targu, koniecznie odwiedź rezerwat przyrody Przełom Białki. Przełom rzeki jest względnie nieduży, bo liczy sobie zaledwie około 100 metrów. Zachwyca jednak wyjątkowymi walorami krajobrazowymi. Teren ten jest idealny na piesze wycieczki. Na obszarze rezerwatu znajduje się też jaskinia w Obłazowej. Pomimo stosunkowo niedużych rozmiarów (główna komora liczy 9 metrów) jaskinia jest niezwykle interesująca pod względem archeologicznym. Stała się prawdziwą kopalnią wiedzy dla archeologów, którzy znaleźni w niej szczątki prehistorycznych zwierząt oraz dowody na zasiedlenie jaskini przez człowieka.

Kąpiele w basenie termalnym

Kąpiele termalne to świetny sposób na relaks dla całej rodziny. Odprężająca kąpiel przynosi również wiele korzyści organizmowi, np. działa regenerująco i wspomagająco na układ krążenia czy przemianę materii. Nic zatem dziwnego, że wizyty w basenach termalnych cieszą się niezmienną popularnością wśród turystów i mieszkańców Podhala. Na terenie tym znajduje się aż pięć takich basenów, m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce oraz Bańskiej Niżnej. Szybko i wygodnie dojedziesz do nich z Nowego Targu.

Spływ kajakowy Czarnym lub Białym Dunajcem

W Nowym Targu łączą się dwie rzeki: Czarny i Biały Dunajec, tworząc Dunajec – największą rzekę Podhala. Na rzekach organizowane są spływy kajakowe. To atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Spływ kajakowy daje możliwość obejrzenia malowniczych górskich widoków z innej perspektywy. Warto również wybrać się na wycieczki piesze wzdłuż brzegów rzek.Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".