Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

27 maj 2021
Kto wie, czy nowotarżanie mieliby dziś możliwość relaksu w pięknym parku, który rozciąga się nad Czarnym Dunajcem, gdyby nie silny charakter Marii Góreckiej. Córka narodowego wieszcza zdecydowanie sprzeciwiła się postawieniu pomnika jej ojca na rynku. Uznała, że odpowiedniejszy będzie teren nad rzeką i właśnie tam stanął monument. Później powstał przy nim park, który z czasem stał się jednym z ulubionych miejsc rekreacji mieszkańców.

Park miejski im. Adama Mickiewicza – historia


Projekt parku poświęconego wieszczowi wiąże się z setną rocznicą jego urodzin, czyli z rokiem 1898. Wtedy to radni zamierzali ustawić pomnik autora „Pana Tadeusza” przed Ratuszem, co spotkało się ze stanowczym protestem najstarszego dziecka poety. Maria Helena Gorecka de domo Mickiewicz przyjechała do Nowego Targu, aby zainterweniować w tej sprawie. Lokalizacja na rynku nie spotkała się z jej uznaniem – według Marii obiekt miał zbyt bazarowy charakter. Finalnie pod jej naciskiem przeniesiono rzeźbę nad Czarny Dunajec, gdzie stoi do tej pory.
Park miejski im. Adama Mickiewicza w Nowym Targu
Powstały później park miejski im. Adama Mickiewicza przeszedł gruntowną modernizację. W ramach projektu Rewitalizacja Centrum Nowego Targu, dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, przeprowadzono szereg prac. Między innymi przebudowano skwery oraz ścieżki spacerowe. Obsadzono teren nowymi drzewami i krzewami. Oprócz tego zainstalowano nowe oświetlenie. Dzięki unijnym funduszom, które zainwestowano w park Nowy Targ zyskał wspaniałe miejsce do rekreacji.

Park miejski Nowy Targ – modernizacja


Łatwo zrozumieć, czemu park cieszy się tak dużym powodzeniem. Nie tylko latem można w nim spotkać tłumy spacerowiczów, a także miłośników aktywnego trybu życia. Na terenie parku znajduje się altana koncertowa oraz wspaniały różany ogród. Znajduje się w nim okazały plac zabaw dla dzieci, a cały obszar przecinają liczne brukowane alejki.
Park miejski Nowy Targ
Amatorzy sportu mają dla siebie plenerową siłownię, 60-metrową bieżnię z nawierzchnią z tartanu, stoły do ping-ponga oraz boisko do siatkówki plażowej. W cieplejsze dni roku mnóstwo ludzi odwiedza park, żeby pojeździć w nim na rowerze, rolkach czy deskorolce. Oprócz tego to wymarzone miejsce dla biegaczy, którzy mogą trenować do woli na rewelacyjnie przygotowanym podłożu.

Park miejski Nowy Targ godziny otwarcia oraz adres


Turyści, którzy chcieliby zobaczyć park miejski Nowy Targ adres znajdą bez trudu. Pełen zieleni teren rozciąga się w bliskim sąsiedztwie rzeki, tuż przy nowotarskim rynku. Niewielki dystans dzieli go od obiektów treningowych, jak również restauracji oraz hoteli. Osoby zainteresowane spacerami po parku powinny wiedzieć, że nocą obiekt jest niedostępny dla zwiedzających. Jego bramy otwierają się dla chętnych o 6:00, aby ponownie zamknąć się o 23:00. Godziny otwarcia obowiązują przez wszystkie dni tygodnia.
Rodzinny wypoczynek w Nowym Targu Podczas pobytu w Nowym Targu warto odwiedzić park imienia naszego wieszcza. To wyjątkowo atrakcyjny obszar, lubiany zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych. Przyciąga przemyślaną architekturą zieleni, licznymi opcjami wypoczynku, a przede wszystkim swoją urodą.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".