Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

28 kwiecień 2021
Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami. Czy wiesz już, jak ją spędzisz? Co powiesz na najładniejsze górskie miejscowości, a konkretnie Nowy Targ? W poniższym wpisie znajdziesz garść sprawdzonych pomysłów na majowy weekend w tym atrakcyjnym turystycznie mieście.

Nowy Targ – stolica Podhala


Nowy Targ nie bez przyczyny jest nazywany stolicą Podhala. To największe, najstarsze (prawa miejskie otrzymało już w 1346 roku z rąk króla Kazimierza Wielkiego), a przy tym jedno z najciekawszych miast regionu. Oferuje wiele propozycji zarówno dla miłośników zabytków i zwiedzania, jak i dla fanów górskich wędrówek. Jeśli więc interesuje Cię majówka 2021 w Polsce obfitująca w liczne atrakcje dla całej rodziny, wybierz Nowy Targ.

Majówka w górach w Nowym Targu – co zobaczyć?


W mieście czeka na Ciebie wiele ciekawych zabytków i atrakcji. Z pewnością warte uwagi jest Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego, zlokalizowane w budynku ratusza. Zobaczysz w nim ponad 700 eksponatów związanych z życiem, kulturą i rzemiosłem nowotarskich mieszczan, m.in. ekspozycje z dziedziny tkactwa, stolarstwa, szewstwa, bednarstwa oraz wielu innych, w tym unikatową maszynę drukarską z XIX wieku. Przebywając w mieście, obejrzyj zabytkową wieżę wodną na dworcu kolejowym. To jeden z ostatnich tak dobrze zachowanych zabytków sztuki inżynieryjnej. Koniecznie odwiedź też jarmark czynny w każdy czwartek i sobotę. To miejsce przyciągające kupców z całego Podhala, którzy oferują lokalne specjały spożywcze oraz wyroby wykonywane ręcznie.

Majówka w górach w maju


Przedstawione atrakcje miejskie warto zobaczyć, ale z pewnością nie powinny one stać się jedynym celem podróży do Nowego Targu. Podhale to przede wszystkim wyjątkowe góry bogate w malownicze szlaki piesze oraz atrakcyjne krajobrazy.
Turystyka piesza zaczęła rozwijać się w Nowym Targu już w XIX wieku. Obecnie z miasta prowadzi ponad 300 km szlaków na terenie Podhala, Gorców, Orawy i Spisza. Szczególnie polecamy szlak zielony rozpoczynający się na przystanku MZK w Nowym Targu Kowańcu, który prowadzi przez Długą Polanę, Polanę Brożek, Bukowinę Waksmundzką, Polanę Wisielakówkę, aż do schroniska na Turbaczu. To polecana opcja zwłaszcza, jeżeli szykuje nam się majówka w górach z dziećmi, ze względu na niesamowite widoki, względnie krótki czas marszu (ok. 2 godziny w jedną oraz ok. 1,5 godziny w drugą stronę) oraz ogólny łatwy poziom trasy.
Przebywając na Podhalu, warto również odwiedzić rezerwat przyrody Przełom Białki. To polecane miejsce zwłaszcza dla miłośników natury. Chociaż przełom rzeki Białki jest względnie nieduży, bo liczy zaledwie ok. 100 m, to wyróżnia się niesamowitymi walorami krajobrazowymi. Przy ładnej pogodzie widać stąd Tatry, dlatego miłośnicy niezwykłych widoków z pewnością będą zadowoleni, a osoby lubiące spokojny relaks na pewno znajdą odpowiednie miejsce do wypoczynku na kamienistej plaży nad rzeką. Na terenie tym znajduje się ponadto Skała Obłazowa, na którą można się wdrapać, a także jaskinia, szczególnie popularna wśród grotołazów i wspinaczy.
Majówka w górach Nowy Targ Polskie góry w maju są naprawdę piękne. Warto to wykorzystać, wybierając się na Majówkę 2021 do Nowego Targu. To atrakcyjna miejscówka, w której z pewnością miło spędzisz czas z całą rodziną.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".