Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

23 lipiec 2020
Miłośnicy dwóch kółek chętnie przyjeżdżają w polskie góry, żeby spędzić czas aktywnie i poznać tutejsze szlaki. Jeżeli chodzi o Nowy Targ, trasy rowerowe, które przecinają okolice, to malownicze ścieżki uwielbiane przez cyklistów. Nie tylko samo miasto, ale i Gorce, Podhale czy Spisz podziwiane z wysokości siodełka rowerowego chwytają za serce i zapadają w pamięć.

Najlepsze ścieżki rowerowe w gminie Nowy Targ


Nowotarskie szlaki zapewniają spektakularne zjazdy oraz przyjemność pokonywania kolejnych kilometrów po zróżnicowanym terenie. Po drodze na turystów czekają rekreacyjne odcinki, trudne technicznie podjazdy, a przede wszystkim piękne pejzaże zapierające dech w piersi. Specjalnie dla nich każdego roku setki fanów jazdy na rowerze odwiedzają Nowy Targ. Trasy rowerowe, mające w mieście punkt startowy, prowadzą oznakowanymi szlakami na Turbacz i w rejony Jeziora Czorsztyńskiego.

Podróż na Turbacz zaczyna się w Rezerwacie Bór na Czerwonem. Wiedzie kładką na Dunajcu, ścieżką rowerową wzdłuż ul. Sikorskiego i ul. Studziennej, następnie przez os. Bereki i nowy most w stronę ronda im. rtm. Witolda Pileckiego. Kolejny etap to ul. Kowaniec oraz os. Gazdy, gdzie trasa przechodzi w typowo górski odcinek. Należy wcześniej sprawdzić, czy w rejonie od końca osiedla do leśniczówki nie ma okresowej zrywki drewna. Przez górę Bukowina Miejska docieramy do Polany Rusnakowej, aby skończyć wędrówkę przy schronisku PTTK na Turbaczu. Szlak, określany górskim szlakiem rowerowym, ma 15 km, a kolor jego oznaczenia to czerwony.

Z rynku przez ul. Kościuszki i ul. Bulwarową na rondo im. rtm. Witolda Pileckiego biegnie czarna trasa o długości 1 km. To szlak łącznikowy do drogi na Turbacz.

rowery w Nowym Targu

Trasy rowerowe Podhale – który szlak wybrać?


Poruszając temat szlaków w Nowym Targu, warto wymienić 12-kilometrową miejską ścieżkę rowerową, zaczynającą się i kończącą na rynku. Wiedzie przez plac Słowackiego, Miejską Halę Lodową i bulwary nad Czarnym Dunajcem, biegnie przez rondo im. rotmistrza Pileckiego, a później zmierza ul. Studzienną i ul. Sikorskiego wzdłuż Białego Dunajca. Następnie prowadzi kładką na Białym Dunajcu do Boru na Czerwonem oraz wraca (również kładką) na ul. Podtatrzańską, Sikorskiego i Solidarności. W kolejnym odcinku przebiega główną trasą szlaku wokół Tatr w Borze Kombinackim, os. Bór i Na Skarpie, wzdłuż Czarnego Dunajca do parku miejskiego, aby finiszować na rynku.

Fani rowerów wiedzą, że to nie jedyne atrakcyjne ścieżki rowerowe. Podhale zaprasza na wiele malowniczych tras.

trasy na rower w Nowym Targu

Rowerem na Podhalu – sprawdzony przepis na udany urlop


W tym regionie można poznać naprawdę atrakcyjne trasy rowerowe. Podhale kusi widokami nie tylko na górskie szczyty, ale i na taflę jeziora. Do lubianych szlaków należy Przełęcz Knurowska, zapewniająca możliwość podziwiania całego Jeziora Czorsztyńskiego. Popularnością cieszy się także trasa Jurgów – Frydman, cała przebiegająca drogami asfaltowymi.

Każdy, kto chciałby spędzić urlop, jeżdżąc rowerem na Podhalu, ma szerokie pole do popisu. Czeka na niego ponad 90 tras, z czego najdłuższa, przecinająca Nowy Targ liczy sobie 255 km. Wielbiciel dwóch kółek będzie zachwycony i szczęśliwy, że zdecydował się na przyjazd w to miejsce. A na nocleg - zapraszam do Pokoi u Anny :)

Źródła:
http://www.it.nowytarg.pl/node/39
https://www.traseo.pl/trasy/kategoria/rower-gorski/query/Nowy_Targ
http://www.szlakwokoltatr.eu/opisy-tras-rowerowych/miejska-sciezka-rowerowa-w-nowym-targu


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".