Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

22 wrzesień 2021
Nowy Targ to nie tylko główny ośrodek handlowy oraz przemysłowy Podhala. To także miasto wyróżniające się malowniczym położeniem, pięknymi widokami oraz trasami idealnymi na spacery dla dwojga. W samej miejscowości zakochane pary znajdą niejedno ciekawe miejsce, w którym mogą przyjemnie spędzić czas we dwoje.

Nowy Targ we dwoje – gdzie warto się wybrać?


Pierwsza propozycja to kierunek chętnie wybierany przez wszystkich turystów, nie tylko pary odwiedzające Nowy Targ. Romantyczne miejsca to obszary zielone, spokojne zakątki, polanki oraz punkty widokowe, na przykład w Rezerwacie Przyrody Bór na Czerwonem. Torfowiskowy obszar przecinają drewniane pomosty oraz kładki; ponadto spacerowiczów kusi imponująca platforma widokowa. Współcześnie rezerwat to jedna z popularniejszych atrakcji turystycznych na Podhalu. Zakochani uwielbiają po nim wędrować.
Kolejne miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w Nowym Targu, to rynek. Na jego płycie stoi rzeźba o nazwie „Dialog”, przedstawiająca dwa przytulające się zwierzątka (owcę i barana). Mimo dość nowoczesnej formy ma wiele uroku. Na rynku można zobaczyć też inną, tym razem samotną rzeźbę – pomnik góralki Hanki, która czyta Tygodnik Podhalański. Jej towarzysz Jędrek oddaje się lekturze na podobnej ławce na Krupówkach.
Nowy Targ na radkę Nowotarski rynek otaczają liczne kawiarenki z ogródkami czynnymi w ciepłe miesiące. Można przysiąść przy jednym, żeby zjeść posiłek albo wypić kawę. Wokół widać mnóstwo skrzynek z kolorowymi kwiatami. Dodatkowo na klimat miejsca wpływa szum pobliskiej fontanny. To niezwykle romantyczny punkt miasta.

Na randkę do Nowego Targu


Miłośnicy adrenaliny mogą zdecydować się udział w wyjątkowym przedsięwzięciu – zobaczyć Tatry z lotu ptaka. A dokładnie z okien samolotu Cessna. Podziwianie polskich gór z tej perspektywy obojgu zakochanym przyspieszy bicie serca. Widokowy lot nad Tatrami we dwoje będzie niesamowitym przeżyciem. Uczestnicy będą je wspominać przez kolejne lata, zwłaszcza jeśli przed wejściem do samolotu nie zapomną o aparacie fotograficznym.
Ziemia z tej wysokości prezentuje się spektakularnie. Wygląda równie świetnie, kiedy ogląda się ją podczas lotu balonem. Dla wielu osób to niepowtarzalna okazja do wyznania sobie miłości, a także do oświadczyn.

Nowy Targ romantyczne miejsca dla zakochanych


Po zejściu na ziemię – dosłownie i w przenośni – para może zakończyć dzień romantyczną kolacją w jednej z nowotarskich restauracji. W mieście nie brakuje lokali serwujących regionalne dania Podhala, jak również potrawy kuchni polskiej, europejskiej, azjatyckiej czy amerykańskiej. Pyszne jedzenie podane z kieliszkiem wybornego wina nasyci głód, wprawiając w dobry nastrój.
Warto poznać Nowy Targ we dwoje, gdyż miasto ma wiele romantycznych zakątków. Okolice przecinają malownicze ścieżki turystyczne, które kuszą do długich spacerów. Przy ładnej pogodzie wspaniale widać Tatry.
Nie trzeba zastanawiać się nad tym, gdzie przyjechać na romantyczny weekend, rocznicę czy pierwsze wspólne wakacje. Nowy Targ jest miejscem idealnym do spędzenia czasu we dwoje. Lepiej szybko rezerwować nocleg, a później cieszyć się pobytem w tym pięknym mieście!


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".