Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

28 październik 2020
Gości odwiedzających Nowy Targ zapraszamy w wyjątkową podróż śladami tradycji stolicy Podhala. To właśnie tu osoby chcące poczuć prawdziwy podhalański klimat będą mogły odwiedzić Szlak Nowotarskiej Owcy, odkrywając historię regionu. Trasa powstała dzięki inicjatywie kulturalnej realizowanej przez Urząd Miasta przy współpracy z MOK Nowy Targ w celu utrwalenia tradycji pasterskiej i zaprezentowania najciekawszych zakamarków okolicy.
Co można zobaczyć na szlaku? Przede wszystkim unikatowe rzeźby owiec. Gdzie je znajdziemy? Figurki usytuowane zostały w kilku miejscach w mieście, niedaleko punktów widokowych i najciekawszych atrakcji turystycznych. Pierwszą z nich jest rynek znajdujący się w sercu miejscowości, a na nim imponująca kompozycja pn. Dialog stojąca tu od 2016 roku. Stała się ona początkiem artystycznego projektu. W pobliżu rynku, na którym znajduje się figura, można również obejrzeć architekturę stolicy Podhala z zabytkowymi kamienicami, odwiedzić pobliskie sklepy z pamiątkami, zjeść regionalne przysmaki, w tym prawdziwego oscypka, którego niepowtarzalny smak pozostanie na długo w pamięci.
W ramach zorganizowanego w 2017 roku przedsięwzięcia pn. Wędrówka Śladami Historii Kultury i Tradycji Pogranicza Polsko-Słowackiego Nowy Targ – Kieżmark z czasem w Nowym Targu pojawiło się więcej unikalnych rzeźb owiec. Nawiązują one do tradycji pasterskiej, łącząc w sobie nowoczesne przekazy przeszłością i jednocześnie sprawiając, że owca stała się nie tylko trwałym elementem krajobrazu Nowego Targu, lecz również wpisała się jako element kultury miasta.
pies na górskich halach Nowy Targ Jeśli chodzi o Szlak Nowotarskiej Owcy, jego nowym znakiem rozpoznawczym są już nie tylko rzeźby owce. Nowy Targ w przestrzeni publicznej może pochwalić się również wyjątkowymi malunkami ściennymi w postaci unikalnych grafitti. Każdemu odwiedzającemu to miasto polecamy wybranie się w trasę śladem tych popularnych na Podhalu zwierząt pasterskich.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".