Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

4 wrzesień 2020
W Nowym Targu nie brakuje interesujących szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności. Dzięki temu każdy amator zwiedzania okolic na dwóch kółkach znajdzie trasę, która idealnie spełni jego oczekiwania. Jedną z atrakcyjnych dróg przeznaczonych dla rowerzystów jest cyklostrada rozciągnięta między Nowym Targiem a słowacką miejscowością Trstená. Wiedzie przez niezwykle malownicze rejony i szczyci się bardzo ciekawą historią.

Trstená Nowy Targ cyklostrada po torach
Szlak przebiegający od Nowego Targu do Trsteny prowadzi po dawnym nasypie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej łączącej stolicę z granicą zaboru austriackiego. Odcinek zbudowano w 1904 roku, a po 2 wojnie światowej zaprzestano korzystać z torów. Po trasie pozostała jednak cała infrastruktura. W 2015 roku postanowiono zmodernizować pozostałości drogi kolejowej i zmieniono ją w trasę rowerową. Tym sposobem na turystycznej mapie pojawił się transgraniczny szlak o długości 36 kilometrów, idealny dla osób chcących przejechać się rowerem wzdłuż Tatr i zobaczyć wspaniałe górskie pejzaże.

W czasach, w których powstała kolej, parowozy nie były w stanie pokonywać stromych wzniesień, dlatego kładziono tory na możliwie równych terenach. Dzięki temu dzisiejsza trasa rowerowa biegnie po łagodnych zboczach, zapewniając wiele przyjemności z jazdy nawet ludziom, którzy nie mają wyrobionej kondycji. Na całym dystansie cykliści napotykają niespełna 200 metrów przewyższenia.

Przebieg trasy Nowy Targ – Trstená


Szlak łączący dwa kraje ma swój początek w Nowym Targu, przy dworcu kolejowym. Na polskim odcinku przejeżdża się przez dwa mosty mające ponad sto lat. Prócz tego rowerzyści mijają po drodze zabudowania kolejowe oraz niewielkie opuszczone stacyjki. W trakcie jazdy można podziwiać przepiękną panoramę Tatr, rozległe pola, lasy oraz nieduże wzniesienia. Nowy Targ – Trstená to prosta droga, na którą decyduje się wielu miłośników dwóch kółek. Można tu spotkać zakochane pary, rodziny z dziećmi oraz seniorów, którzy postanowili wybrać się do słowackich sąsiadów na rowerach.Przygotowując się do wyprawy, należy pamiętać o tym, że na Słowacji trzeba nosić kask (to obowiązkowy element wyposażenia).

Rekreacyjny szlak rowerowy na SłowacjęTrasa pomiędzy polskim i słowackim miastem została pokryta asfaltem, co sprawia, że bez wysiłku pokonuje się kolejne kilometry. Jeżeli ktoś planuje wybrać się tutaj wiosną bądź latem, poza widokiem górskich szczytów zyska okazję do cieszenia się zapachem ziół oraz kwiatów pokrywających pola i łąki.

Warto podkreślić dodatkowy atut szlaku, czyli brak konieczności dzielenia drogi z samochodami. Znacząco podnosi to komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania. Wszystkie skrzyżowania z drogami publicznymi są odpowiednio oznakowane, ponadto organizatorzy trasy zadbali o miejsca na postój. Co kilka kilometrów napotkamy altany ze stolikami i ławkami, nie brakuje również koszy na śmieci.

Turyści, którzy postanowili odwiedzić Nowy Targ, będą bardzo zadowoleni z wyprawy do Trsteny. Trasa z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto lubi rowerowe wycieczki po górach, ale woli jeździć rekreacyjnie, a nie wyczynowo. A po intensywnym dniu na wypoczynek zapraszamy do Pokoi U Anny :)


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".