Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

26 sierpień 2022

Okolice Nowego Targu obfitują w malownicze trasy rowerowe. Jeśli lubisz przejażdżki na jednośladzie i poszukujesz urokliwych miejsc, które pozwolą Ci na bezpieczną i komfortową jazdę, trasa rowerowa Nowy Targ – Jezioro Czorsztyńskie to dobry wybór. Sprawdź, czym się charakteryzuje.

Malownicza trasa rowerowa – Nowy Targ nad Jezioro Czorsztyńskie

Jeszcze kilka lat temu wyprawa rowerem z Nowego Targu nad Jezioro Czorsztyńskie była niemożliwa bez konieczności wjechania na ruchliwe drogi. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Dzięki zaawansowanym inwestycjom w trasy rowerowe z prawdziwego zdarzenia dziś możesz cieszyć się komfortową i bezpieczną podróżą.

Trasa ta jest uznawana za drogę łatwą, polecaną dla osób o różnej kondycji. Odbywa się poza ruchem drogowym, co wpływa na jej bezpieczeństwo, a także pozwala cieszyć się piękną przyrodą. Ścieżka rowerowa Nowy Targ – Czorsztyn prowadzi przez zaciszne wsie, takie jak Nowa Biała, Dębno czy Łopuszna, które przyciągają ciekawymi zabytkami. Nie zabraknie też atrakcyjnych widoków na Gorce, Tatry oraz Jezioro Czorsztyńskie, jazdy przez rezerwat torfowiskowy Bor na Czerwonem i wyprawy leśnymi szutrami ponad Białką. Zróżnicowanie trasy spełni oczekiwania najbardziej wymagających rowerzystów.

Trasa rowerowa z Nowego Targu nad Jezioro Czorsztyńskie liczy około 65 km. Aby dotrzeć na miejsce, nie musisz natomiast wcale jechać głównymi drogami. Większość trasy odbywa się ścieżkami rowerowymi asfaltowymi, ścieżkami szutrowymi oraz drogami bocznymi. Ścieżka wiedzie wzdłuż rzeki Dunajec. Po drodze mijasz malownicze wsie i miasteczka, takie jak Waksmund i Łopuszna, w której mieści się muzeum prezentujące losy rodziny Tetmajerów. Następnie trasa prowadzi do Harklowej, a później do Dębna, gdzie przemykasz pod mostem na DW969 i wyjeżdżasz na wale z widokiem na jezioro. W Dębnie warto zobaczyć drewniany kościółek wpisany na listę UNESCO. Kolejnym przystankiem na trasie jest Nowa Biała o tradycyjnym spiskim, liniowo-wrzecionowatym układzie urbanistycznym.

Trasa rowerowa Jezioro Czorsztyn

Trasa rowerowa Nowy Targ – Jezioro Czorsztyńskie

Gdy dotrzesz już na miejsce, czeka na Ciebie trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyn. Velo Czorsztyn liczy 27,3 km długości. Wyróżnia się asfaltową powierzchnią na całym szlaku, co wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny trasa ta jest odpowiednia również dla osób mniej zaawansowanych, a nawet dzieci. Ścieżka ta liczy w sumie 198 m podjazdów oraz 195 m zjazdów. Maksymalna wysokość, na której pojedziesz, to 629 m n.p.m., a wysokość minimalna wynosi 522 m n.p.m.

Szlak rowerowy Velo Czorsztyn powstał w 2019 roku w okolicy Pienińskiego Parku Narodowego w Małopolsce. Wyjątkowe otoczenie gwarantuje piękne widoki i sprawia, że podróż tą trasą jest prawdziwą przyjemnością. Wielu rowerzystów uważa zresztą ten szlak za najlepszą propozycję na wycieczkę rowerową w Polsce. Trasa jest niewymagająca i przebiega w większości po płaskim terenie. Wybierając się w podróż jednośladem wokół Zbiornika Czorsztyńskiego, masz szansę obejrzeć ruiny Zamku w Czorsztynie, monumentalny zamek w Niedzicy, zaporę wodną, a także pobliskie góry oraz pływające gondole i statki. To wszystko tworzy wspólnie niezwykły klimat.Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".