Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

13 wrzesień 2022
Wyprawy rowerowe to Twoja pasja i hobby, któremu poświęcasz każdą wolną chwilę? Jeśli poszukujesz łatwych, a jednocześnie urozmaiconych i malowniczych ścieżek, trasa rowerowa Nowy Targ – Niedzica nie zawiedzie Cię. Sprawdź, czym się charakteryzuje.

Wyprawy rowerowe to Twoja pasja i hobby, któremu poświęcasz każdą wolną chwilę? Jeśli poszukujesz łatwych, a jednocześnie urozmaiconych i malowniczych ścieżek, trasa rowerowa Nowy Targ – Niedzica nie zawiedzie Cię. Sprawdź, czym się charakteryzuje.

Trasy rowerowe Nowy Targ do Niedzicy

Interesują Cię zróżnicowane trasy rowerowe? Nowy Targ i okolice miasta słyną z wysokiej jakości, nowoczesnych ścieżek przeznaczonych dla jednośladów. Jedną z nich jest droga z Nowego Targu prowadząca do Niedzicy. Ta wycieczka rowerowa jest przewidziana na minimum kilka godzin. Obejmuje dystans liczący około 29 km. Suma zejść wynosi około 319 m, a suma podejść – 267 m. Różnica między najwyższym a najniższym punktem trasy (tzw. przewyższenie) to zaledwie około 100 m. To sprawia, że trasa Nowy Targ – Niedzica jest łatwa i polecana nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników. Sprawdzi się jako droga rowerowa przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Aby się w nią wybrać, wystarczy rower szosowy.

Malownicza trasa rowerowa Nowy Targ – Niedzica

Trasa w dużej części prowadzi w pobliżu rzeki Dunajec oraz Jeziora Czorsztyńskiego, co gwarantuje niezapomniane, piękne widoki. Podczas wyprawy mijasz atrakcyjne miejscowości, w których możesz zrobić sobie przystanki i obejrzeć miejscowe zabytki. Na przykład, we wsi Łopuszna mieści się muzeum prezentujące losy rodziny Tetmajerów, a w Dębnie zlokalizowany jest stary, drewniany kościółek, który został wpisany na listę UNESCO.

Po wyjeździe z Nowego Targu kieruj się na miejscowość Waksmund, a następnie jedź wzdłuż rzeki do wsi Łopuszna. Kolejny przystanek to Folwarek, a później Dębno, skąd masz przysłowiowy „rzut beretem” do Jeziora Czorsztyńskiego. Malownicze trasy nad Zbiornikiem Czorsztyńskim zagwarantują Ci wyjątkowo atrakcyjne, piękne widoki. Po dotarciu na miejsce koniecznie zwiedź słynny zamek Dunajec w Niedzicy. Ta zbudowana w XIV wieku monumentalna budowla do dziś stoi w nienaruszonym stanie. Obecnie znajduje się tu Dom Pracy Twórczej z małym hotelikiem i restauracją. Górne piętra zamku stanowią część muzealną.

Trasa rowerowa Velo Dunajec

Znaczna część trasy wiedzie przez Velo Dunajec. To jeden z najpopularniejszych i przez wielu rowerzystów uznawany za najatrakcyjniejszy szlak rowerowy w Polsce. Stanowi część stale rozwijającej się sieci tras Velo Małopolska. Prowadzi niemal w całości wzdłuż rzeki Dunajec, zarówno po lewym, jak i prawym brzegu. Rozpoczyna się w Zakopanem, przemierza Nowy Targ, aby dotrzeć do Jeziora Czorsztyńskiego, gdzie w części pokrywa się z malowniczą trasą Velo Czorsztyn wokół akwenu.

Wybierając tę trasę, zyskujesz nie tylko solidną dawkę zdrowia i aktywności fizycznej, ale również możliwość podziwiania wyjątkowych krajobrazów. Trasa rowerowa Niedzica, wzdłuż Jeziora Czorsztyńskiego i rzeki Dunajec dostarczy Ci mnóstwa niezapomnianych i zróżnicowanych widoków. Niewiele jest bowiem tras rowerowych, podczas których zobaczysz zarówno góry, jak i jezioro oraz rzekę. Samo Jezioro Czorsztyńskie jest godne polecenia jako miejsce wypoczynku nie tylko dla miłośników jazdy na rowerze, ale również leniwego relaksu na plaży.Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".