Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

13 wrzesień 2022
Marzy Ci się wycieczka rowerowa dla całej rodziny? Wybierz malowniczy i łatwy szlak rowerowy Nowy Targ – Trstena. Trasa ciągnie się od Nowego Targu, przekracza granicę Polski i kończy się po słowackiej stronie. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto ją wybrać.

Marzy Ci się wycieczka rowerowa dla całej rodziny? Wybierz malowniczy i łatwy szlak rowerowy Nowy Targ – Trstena. Trasa ciągnie się od Nowego Targu, przekracza granicę Polski i kończy się po słowackiej stronie. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto ją wybrać.

Wyprawa rowerowa dla całej rodziny Nowy Targ – Trstena

Trasa prowadząca z Nowego Targu do słowackiego miasteczka Trstena powstała jako jedna ze ścieżek w ramach projektu „Szlak wokół Tatr”. To świetna propozycja dla miłośników wypraw jednośladem. Ze względu na niski stopień trudności sprawdzi się również dla dzieci oraz osób o mniejszym poziomie zaawansowania lub nieco gorszej kondycji. Nie znajdziesz tu stromych zjazdów ani podjazdów czy też ostrych zakrętów.

Trasa rowerowa Nowy Targ – Trstena jest w całości wyasfaltowana, co wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. To umożliwia również jazdę na zwykłym rowerze szosowym. Ponadto na całej trasie zostały postawione wiaty z ławkami i stolikami, pozwalającymi na wygodny odpoczynek. Pomyślano też o koszach na śmieci, dzięki czemu okolica jest czysta i schludna. Wszystkie skrzyżowania z drogami publicznymi są dobrze oznakowane.

Ścieżka rowerowa na dawnym nasypie kolejowym

Trasa dla rowerzystów Nowy Targ – Trstena została utworzona w miejscu dawnego nasypu kolejowego. Jej długość wynosi 35 km, przy czym pierwsze 20 km biegnie po stronie polskiej – od Nowego Targu do granicy ze Słowacją. Droga rowerowa rozpoczyna się na obrzeżach Nowego Targu przy drodze krajowej 47 prowadzącej z Krakowa do Zakopanego, czyli słynnej „Zakopiance”, w pobliżu restauracji i hotelu Skalny Dworek. Możesz też zdecydować się na start od strony ulicy Ludźmierskiej. Po przekroczeniu torów kolejowych wjedziesz w świerkowy las.

Następnie, podróżując wzdłuż trasy do Czarnego Dunajca, możesz podziwiać wyjątkową panoramę Tatr, a także malownicze widoki okolicznych łąk i pól. W Czarnym Dunajcu ścieżka skręca w lewo i nieco oddala się od drogi. Od tej chwili podróż staje się prawdziwą przyjemnością. Co istotne, w żadnym momencie nie musisz dzielić jezdni z samochodami. To kolejna zaleta potwierdzająca, że ścieżka rowerowa Nowy Targ – Trstena jest bezpieczna i odpowiednia dla dzieci. Podczas jazdy nie słychać już pędzących samochodów, a po lewej stronie, przez całą wycieczkę, widzisz niesamowitą panoramę Tatr.

Po przejechaniu około 17 km dotrzesz do miejscowości Podczerwone, a 3 km dalej przekroczysz granicę kraju. 15 km trasy po stronie słowackiej prowadzi do Trsteny. Po drodze mijasz takie wioski jak Sucha Hora, Hladovka oraz Liesek. Trstena to miejscowość leżąca nad jeziorem orawskim. Odpoczynek w tym miejscu pozwoli Ci rozkoszować się pięknem przyrody, odpocząć i skosztować lokalnych specjałów.

Trstena to miejscowość o długiej historii. Założone w XIV wieku miasteczko uzyskało prawa miejskie jako pierwsza miejscowość na Orawie. W porównaniu z innymi miejscowościami w okolicy Trstena miała najwięcej przywilejów, w tym m.in. prawo miecza, które pozwalało na ścinanie, zabijanie czy oślepianie zbójców. Do lokalnych zabytków należą kościół św. Juraja, kościół św. Marcina, kamienna kolumna św. Floriana czy budynek urzędu miejskiego.Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".