Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

22 grudzień 2020
Polskie góry nie zapadają w sen zimowy – turystyka górska ma się świetnie także w najzimniejszych miesiącach. Warto docenić tutejszy klimat i krajobraz, który często już w listopadzie zamienia się w białą krainę jak z bajki. Nowy Targ to historyczna stolica Podhala, a zarazem świetna baza wypadowa wycieczek po Beskidach Zachodnich. Jest to z pewnością region, który warto odwiedzić zimą. Gdy zdecydujemy się na punkt startowy wycieczki, którym będzie Nowy Targ, szlaki turystyczne, jakie mamy do dyspozycji to zielony i żółty.


Ulubiony szlak turystów


Gorce są pasmem górskim, u którego podnóży leży Nowy Targ. Z miasta można wyruszyć wieloma trasami na Turbacz (1310 m), najwyższy szczyt tych gór. Jednym z najbardziej docenianych przez turystów jest zielony szlak na Turbacz z Nowego Targu. Nie należy on do bardzo trudnych, dlatego dobrze sprawdzi się na zimowe wędrówki. Swój początek ma na ulicy Kowaniec i wiedzie przez Schronisko PTTK na Turbaczu. Droga ma ok. 8 km, a czas dojścia na szczyt latem szacuje się na ok. 2h 15 min. Zimą wejście może potrwać nieco dłużej.
Dużym atutem tego szlaku są piękne panoramy Podhala i Tatr, doskonale widoczne przy dobrej pogodzie. Ośnieżone szczyty z pewnością zrobią na wędrowcach ogromne wrażenie, podobnie jak pokryte białym puchem świerki, wśród których wiedzie ta piękna trasa. Wszystko to sprawia, że wielu uważa, że to najładniejsza trasa na Turbacz.

Żółty szlak na Turbacz

Inną trasą turystyczną, która swój początek ma w punkcie Nowy Targ Kowaniec, jest żółty szlak, prowadzący do miejscowości Tymbark. Jego długość to także ok. 8 km, ale ze względu na nieco wyższy stopień trudności przejście w jedną stronę trwa ok. 3h. Droga odznacza się większym zróżnicowaniem terenu niż szlak zielony. Można tu spotkać zarówno strome podejścia, jak i przejścia równym podłożem, często na skraju lasu.
Nowy Targ szlaki
Szlak jest bardzo lubiany przez miłośników kolarstwa górskiego, stąd po drodze da się spotkać wielu z nich. Na trasie znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych okolicy – kaplica Matki Bożej Królowej Gorców (zwana kaplicą papieską). To piękny drewniany budynek stworzony w prawdziwie górskim klimacie.

Wszystkie drogi prowadzą do... schroniska


Czy jest coś lepszego niż odpoczynek i wypicie ciepłej herbaty w schronisku po długiej i męczącej wędrówce? Szlaki z Nowego Targu prowadzą bezpośrednio do Schroniska PTTK na Turbaczu. Jest ono położone na wysokości 1283 m n.p.m, a stamtąd na sam szczyt trzeba przejść jeszcze krótką trasę szlakiem czerwonym.
Schronisko powstało w 1958r. i zostało zmodernizowane w 1990r. Poza miejscami noclegowymi budynek oferuje też restaurację, salę kominkową i przechowalnię nart. W pobliżu znajdują się z kolei sezonowa bacówka oraz Muzeum Kultury i Turystyki Górskiej PTTK – miejsca z pewnością warte odwiedzenia.
najładniejsza trasa na Turbacz
Zima to okres, podczas którego czasem zapominamy, jak ważny jest ruch i kontakt z przyrodą. Górskie wędrówki mogą okazać się świetną motywacją, aby spędzić ten czas aktywnie. Jeśli baza wypadowa wędrówki to Nowy Targ, szlaki, jakie stąd biegną, są doskonale przygotowane do górskich wypraw przez cały sezon. Po aktywnym dniu na szlaku zapraszamy do Pokoi u Anny!


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".