Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

5 październik 2020
Trasa Velo Dunajec (część większego projektu pod nazwą Velo Małopolska) powstała całkiem niedawno, ale z miejsca zyskała opinię najpiękniejszego szlaku rowerowego w regionie, a być może nawet w całej Polsce. To niewątpliwe zasługa połączenia nietuzinkowej przyrody z dobrze zachowanymi i ciekawymi zabytkami. Ścieżka rowerowa Dunajec przyciąga w związku z tym coraz więcej turystów, również spoza granic kraju.

Ile kilometrów liczy trasa?


Szlak rozciąga się pomiędzy Zakopanem a Wietrzychowicami. Jak sama nazwa wskazuje, biegnie wzdłuż Dunajca. Według planów na Velo Dunajec, trasa rowerowa ma umożliwić przejechanie obok niemal całej rzeki. Oznacza to, że będzie liczyć 237 km. Na razie nie jest jednak w pełni gotowa na przywitanie rowerzystów. Brakuje jeszcze ponad 60 kilometrów, ale odcinki powstają w bardzo szybkim tempie ze względu na rosnące zainteresowanie rzeszy turystów.

wycieczka rowerowa Nowy Targr

Nowy Targ – miasto sów


Jednym z ukończonych i przygotowanych na wizytę odcinków jest tak zwany Uszaty Szlak Turystyczny. Pokrywa się on z trasą rowerową Velo Dunajec wokół Tatr, rozciągając na około 4 kilometry i oferując niezwykłe doznania. Aby dostać się na szlak, należy przejechać przez Park Miejski w Nowym Targu.

Mieszkańcy Nowego Targu szybko zorientowali się, jak wielką wartością jest ugoszczenie sów na terenie miasta. Jedna z takich osób to Daniel Urbaniak, przyrodnik i fotograf, który stoi za pomysłem stworzenia Uszatego Szlaku Turystycznego. Dzięki jego staraniom wszyscy możemy cieszyć się wspaniałym odcinkiem ścieżki rowerowej Dunajec. Składa się on z 11 przystanków, na których umieszczono tablice informujące o zwyczajach ptaków. Z ich treścią można zaznajomić się także na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie internetowej.

trasa rowerowa Nowy Targ

Jakie inne atrakcje czekają na turystów?


Jeśli chodzi o Velo Dunajec, Nowy Targ ma znacznie więcej do zaoferowania. W sąsiedztwie trasy znajduje się chociażby ścieżka przyrodnicza Bór na Czerwonem, a także charakterystyczne rzeźby owiec (w tym miłośniczki jazdy rowerem). Istnieje też możliwość skorzystania z lotów widokowych. Jest co zobaczyć!

Poza tym uwagę odwiedzających przyciągną niezliczone zabytki, instytucje oraz instalacje, w tym:
– Dębiński Kościół Św. Michała,
– pochodzący ze średniowiecza słup graniczny w Biskupicach Radłowskich,
– uzdrowisko Szczawnica,
– Zamek Tropszty i Zamek w Niedzicy,
– Pawilon Wystawowy w Pienińskim Parku Narodowym,
– unikatowy budynek Izby Regionalnej w Sromowcach Wyżnych,
– Sądecki Park Etnograficzny
oraz wiele innych atrakcji. Tym, co jednak najbardziej zapada wszystkim w pamięć podczas przemierzania trasy rowerowej Velo Dunajec, jest jazda pośród malowniczego krajobrazu Beskidów, Pienin oraz Tatr. Warto odwiedzić tę okolicę przynajmniej raz w życiu. Po niezapomnianych wrażeniach związanych z wycieczką rowerową zapraszamy do pokoi U Anny!


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".