Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

11 lipiec 2022

Nowy Targ to urokliwe miasto na Podhalu, obfitujące w liczne imprezy i atrakcje turystyczne. Historyczne zabytki, muzea, a także malownicze trasy piesze i rowerowe gwarantują, że w miasteczku każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Planujesz spędzić urlop wakacyjny w 2022 roku w Nowym Targu? Sprawdź wydarzenia i atrakcje, które warto zobaczyć.

Jarmark w Nowym Targu

Tradycje kupieckie w Nowym Targu sięgają kilku wieków wstecz. Pierwszy jarmark odbył się już w 1346 roku. Do dziś, nawiązując do kilkusetletniej tradycji, na terenie miasta odbywa się jarmark Targowica. Jeśli zawitasz na nocleg w Nowym Targu, lato 2022 i wakacje będą z pewnością przyjemniejsze, gdy odwiedzisz nowotarską Targowicę. Na jarmarku nie tylko zrobisz zakupy, ale również zjesz pyszne potrawy i spędzisz miło czas.

Znajdziesz tu mnóstwo stoisk handlowych i handlowo-usługowych, w tym liczne punkty gastronomiczne i ogródki kawiarniane. W północno-wschodnim narożniku jarmarku znajduje się „targ zwierzęcy” z parkingiem przystosowanym do pojazdów z inwentarzem. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się place tematyczne: tekstylny, kowalski i artystyczny. W głębi targowiska mieści się zadaszony plac handlowo-wystawienniczy, w którym często odbywają się ciekawe eventy, targi i wystawy.

Lato 2022 w Nowym Targu? Wybierz się na lody

Czymże byłyby wakacje bez smaku lodów? Sława i niezapomniany smak nowotarskich lodów sięgają daleko. W słoneczne, letnie dni przed najlepszymi lodziarniami na rynku w Nowym Targu ustawiają się kilkunastometrowe kolejki. Tłumy turystów i mieszkańców spragnionych lodowych przysmaków niekiedy czekają bardzo długo, aby otrzymać upragniony smakołyk. Wyjątkowy smak bazujący na tradycyjnych recepturach sprawił, że w 2008 roku lody z Nowego Targu zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jeśli planujesz wakacje w 2022 roku w Nowym Targu, musisz koniecznie wybrać się na lokalne lody.

Jaskinia w Obłazowej

Lubisz odkrywać niezwykłe miejsca? Na terenie rezerwatu przyrody Przełom Białki w pobliżu Nowego Targu znajduje się jaskinia w Obłazowej. Składa się z komory o długości 9 metrów, do której prowadzi krótki korytarz. Pomimo dość niewielkich wymiarów jaskinia stała się prawdziwą kopalną wiedzy dla archeologów. Znaleziono w niej m.in. szczątki nosorożca włochatego, hieny jaskiniowej, renifera i lwa jaskiniowego. Co ciekawe, w jaskini odkryto też szczątki ceramiki i żelazny grot bełtu kuszy, będące dowodem na zasiedlenie przez człowieka. Atutem jaskini jest też niezwykle malownicza lokalizacja, idealna na spacery.

Atrakcje w 2022 roku – kąpiele termalne

Baseny termalne stały się w ostatnich latach jedną z największych atrakcji Podhala. Nic dziwnego – kąpiele termalne pomagają regenerować organizm i wywierają pozytywny wpływ na układ krążenia i przemianę materii. Relaksujące kąpiele w zmineralizowanej wodzie działają też kojąco na układ stawowo-mięśniowy i poprawiają samopoczucie. Odprężająca kąpiel termalna zapewnia świetną zabawę dzieciom i dorosłym. Z Nowego Targu szybko i wygodnie dojedziesz samochodem albo autobusem do basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce czy Bańskiej Niżnej.Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".