Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

9 czerwiec 2021
Dunajec to czysta, piękna rzeka obfitująca w rozmaite gatunki ryb. Ze względu na bogactwo fauny, ale również malownicze tereny wokół, obszar ten stanowi prawdziwy raj dla wędkarzy. Jeśli więc marzy Ci się nieśpieszne wędkowanie i relaks na łonie natury, zdecyduj się na urlop w Nowym Targu i wyprawy nad Dunajec.

Dunajec – wyjątkowa rzeka na Podhalu


Dunajec to największa rzeka na terenie Podhala, mająca swe źródło w Tatrach. Z gór wypływają potoki Kirowa Woda i Siwa Woda, tworzące Czarny Dunajec, natomiast potoki Poroniec i Zakopianka tworzą Biały Dunajec. W Nowym Targu te dwie odnogi łączą się na tzw. Samorodach i odtąd rzeka Dunajec płynie już pod swą właściwą nazwą. Od źródeł Czarnego Dunajca rzeka liczy 247 km długości, natomiast powierzchnia jej dorzecza wynosi ponad 6800 km2. Dunajec wpływa do Wisły w Ujściu Jezuickim.
wędkarstwo nad Dunajcem Nowy Targ
Dunajec jest również jedną z najbardziej malowniczych polskich rzek. Otaczająca ją dzika przyroda, piękne krajobrazy i czyste powietrze sprawiają, że mnóstwo osób wybiera te tereny na wypoczynek weekendowy lub dłuższy urlop. To szczególnie polecany obszar dla miłośników wędkowania. Obfituje bowiem w duże, silne ryby: szczupaki, okonie, leszcze, ukleje, pstrągi potokowe, lipienie, płotki, głowacice i klenie. Dla amatorów wędkarstwa urlop w Nowym Targu może stanowić więc idealne połączenie uroków pobytu w pięknej okolicy z możliwością uprawiania swojego hobby.

Wędkarstwo Nowy Targ – dla zawodowców i amatorówWędkowanie na Dunajcu w Nowym Targu i okolicach jest polecane zarówno amatorom, jak i doświadczonym osobom. Najczęściej wymaga od wędkarza posiadania karty wędkarskiej, choć nie na wszystkich łowiskach jest to konieczny warunek. Połów ryb jest dozwolony tylko jedną wędką w porze dziennej, czyli od świtu (1 godzina przed wschodem) do zmierzchu (1 godzina po zachodzie słońca).

Gdzie na ryby w Nowym Targu?


W pobliżu Nowego Targu możliwe jest zarówno łowienie ryb bez karty wędkarskiej, jak i ze stosownym dokumentem. Najlepszym wyborem jest słynne łowisko OS Dunajec, znajdujące się w odległości ok. 40 km od miasta. To specjalny odcinek rzeki liczący 11 km długości, utrzymany na europejskim poziomie. Można na nim łowić metodą „złów i wypuść” okonie, pstrągi potokowe, lipienie, a nawet głowacice. Bardzo bogata fauna rzeki sprzyja szybkim przyrostom ryb w krótkim czasie. Ryby są pięknie wybarwione, duże, silne, a także waleczne. Na łowisku mogą wędkować członkowie PZW na licencji rocznej, 1-dniowej albo półdniowej, a także osoby niezrzeszone, które chcą zakupić licencję 1-dniową albo roczną, choć w nieco wyższej cenie niż członkowie Związku.

Alternatywą może być komercyjne łowisko O.R.W. Spinning, które nie wymaga posiadania karty wędkarskiej. W stawach można łowić m.in. liny, płotki, pstrągi tęczowe, szczupaki, okonie i jazie. Na terenie tym można wypożyczyć wędki oraz zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria wędkarskie. Jeśli więc planujesz urlop w Nowym Targu i uwielbiasz wędkować, możesz realizować swoje hobby również podczas wyjazdu. Nie musisz przy tym zabierać ze sobą niezbędnego sprzętu, ponieważ wszystko kupisz lub wypożyczysz na miejscu. Ośrodek zlokalizowany jest w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od Nowego Targu.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".