Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

18 marzec 2022

Wiosna to pora, gdy przyroda budzi się do życia i coraz chętniej wychodzimy z domu, aby pospacerować po okolicy i nacieszyć się słońcem, którego tak nam brakuje zimą. Nowy Targ jest miastem oferującym wiele ciekawych miejsc zachęcających do odwiedzenia tutejszych atrakcji podczas wiosennych spacerów. Sprawdźmy, gdzie warto udać się na krótką wycieczkę, aby przyjemnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi.

Gdzie na spacer Nowy Targ?

Aby zorganizować atrakcyjny spacer, nie zawsze trzeba wybierać się w bardzo odległe miejsca, czasem wystarczy przechadzka malowniczymi uliczkami, wizyta w kawiarnianym ogródku, czy chwila relaksu w miejscowym parku. Oczywiście warunkiem udanego spaceru jest to, aby odwiedzane okolice były estetyczne i zadbane, bo tylko wtedy zachęcają do odpoczynku. Jeśli właśnie jesteś w historycznej stolicy Podhala i zastanawiasz się, co robić wiosną w Nowym Targu, mamy dobrą wiadomość – w tym mieście na pewno znajdziesz miejsca, które uwiodą cię lokalnym folklorem, historycznym klimatem lub niesamowitą przyrodą.

Zacznijmy od rynku

Rynek to serce miasta, do którego z reguły chętnie zaglądają mieszkańcy i turyści. Ten, którym może pochwalić się Nowy Targ, należy do jednych z większych w Małopolsce, bo handel zawsze pełnił tu bardzo ważną funkcję. Można tu wypić kawę w ogródku, podziwiać okalające rynek kamieniczki i odnowiony ratusz oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pomnikiem góralki Hanki, która przysiadła na jednej z ławek i zaczytała się w Tygodniku Podhalańskim. Nie da się też przejść obojętnie obok imponującej rzeźby o wymownym tytule „Dialog” przedstawiającej uścisk owcy i barana, czyli zwierząt na stałe związanych z kulturą Podhala. Mówiąc o nowotarskim rynku, nie można też zapomnieć o… lodach! Ten zimny przysmak sprzedawany przez firmy z wieloletnimi tradycjami, przyciąga zarówno okolicznych mieszkańców, jak i turystów, skuszonych opowieściami o niepowtarzalnym smaku tutejszych lodowych specjałów.

Spacer owczym szlakiem w Nowym Targu

Jeśli chodzi o ciekawe trasy spacerowe Nowy Targ zaskakuje ustawionymi w kilku atrakcyjnych miejscach odlanymi z aluminium pomnikami uroczych owiec wcielających się w postać pilota, rowerzysty i turystki. Poszukiwanie owiec może być wspaniałym pomysłem na spacer z dziećmi i doprowadzi nas w tak interesujące miejsca, jak lotnisko sportowe, kładka nad Białym Dunajcem oraz schronisko na Łapsowej Polanie. Kolejna para sympatycznych owieczek siedzi na ławce w miejskim parku im. Adama Mickiewicza, zachęcając do spacerów zadbanymi alejkami.

A może na torfowisko?

Wszystkim spragnionym kontaktu z naturą polecamy odwiedzenie położonego niedaleko lotniska rezerwatu przyrody „Bór nad Czerwonem”. To wspaniałe i magiczne miejsce, w którym można podziwiać największy oraz najstarszy tutejszy pomnik żywej przyrody, czyli torfowisko. Ciekawym sposobem na popularyzację tego obszaru jest zbudowana częściowo z drewnianych pomostów ścieżka edukacyjna, zakończona widokową platformą. Wspaniały widok na Tatry, Gorce i torfowisko to doskonałe zwieńczenie wycieczki.

Nie siedź w domu! Nowy Targ ma wiele propozycji!

Wiosenne spacery to doskonały sposób na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. Dotleniają organizm, pobudzają do działania i pozwalają docenić otoczenie, na które zimą często nie zwracamy uwagi. Nowy Targ ma do zaoferowania wystarczająco dużo interesujących tras spacerowych, aby zachęcić do wyjścia z domu i aktywności. Skorzystaj z okolicznych atrakcji i powitaj wiosnę na spacerze!Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".