Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

20 wrzesień 2019
25 sierpnia 2019 roku odbył się XXIV Rajd wokół Tatr. Już od 7:30 spod Miejskiej Hali Sportowej Gorce w Nowym Targu startowały pierwsze grupy rowerzystów. Wyruszali w 15-osobowych grupach co 2-3 minuty.
Pogoda nie rozpieszczała zawodników i przywitała ich mgłą, jednak nie udało jej się zepsuć nikomu humoru. 350 uczestników rajdu wsiadło na rowery, żeby pokonać ponad 200-kilometrową trasę i spotkać się ponownie w punkcie początkowym, będącym jednocześnie metą.

Rowerem dookoła Tatr


To była niezwykła niedziela. Na linii startu w Nowym Targu po raz dwudziesty czwarty stawili się miłośnicy dwóch kółek, gotowi do przejechania dystansu 205 km, z różnicami wzniesień sięgającymi nawet 2500 metrów. Jak co roku, osobiście przywitał ich sam burmistrz, Grzegorz Watycha. Potem trzeba było ruszyć w drogę. Poza dużym wysiłkiem na kolarzy czekały piękne krajobrazy i kilka bufetów, przy których można było zrobić postój i nabrać sił.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kolejne edycje przyciągają osoby zarówno z całej Polski, jak i innych krajów. Co ciekawe, tradycję zapoczątkowało kilku nowotarskich pasjonatów kolarstwa, którzy niespełna ćwierć wieku temu umówili się na towarzyską wyprawę wokół Tatr. Dziś rajd to wydarzenie o rosnącym znaczeniu, odnotowywane w lokalnych mediach czy w serwisach miłośników jazdy na rowerze. W tym roku chętnych było tak wielu, że listę startową zamknięto na miesiąc przed wyprawą.

Rajd wokół Tatr – nieco historii


Rajd wokół Tatr to impreza sportowa mająca już całkiem długą tradycję. Odbywa się w Nowym Targu nieprzerwanie od 1996 roku, każdorazowo w ostatnią niedzielę sierpnia. W latach 1996-2014 jej realizatorem był Zygmunt Ostapiuk, właściciel sklepu rowerowego Rowex. W okresie 2014-2016 tę zaszczytną funkcję pełnił Nowotarski Klub Kolarski.

Od 2017 roku rajd organizuje stowarzyszenie Rajd wokół Tatr. Jego głównym zadaniem jest impreza rowerowa, natomiast do pozostałych celów należy m.in. wspieranie klubów sportowych i fundacji charytatywnych, promocja kolarstwa, działalność na rzecz ekorozwoju oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Stowarzyszenie zajmuje się także planowaniem imprez integracyjnych i sportowych, jak również promowaniem miasta i gminy Nowy Targ.

Rajd otrzymał dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Nowy Targ, a także został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Nowego Targu.

Rajd niesie pomoc


Tegoroczna edycja miała cel charytatywny. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na rehabilitację Anny Król, zakopiańskiej taterniczki, która w wieku 25 lat doznała udaru niedokrwiennego mostu pnia mózgu. Wcześniej była osobą bardzo aktywną, a miłość do gór pchała ją do spędzania w nich każdej wolnej chwili. Kierowała biurem przewodnickim i należała do Klubu Wysokogórskiego. Od udaru porusza się na wózku inwalidzkim.

Uczestnicy rajdu byli bardzo zadowoleni. Wielu chwaliło dobre zaopatrzenie bufetów, pejzaże trasy rowerowej, a przede wszystkim atmosferę i doborowe towarzystwo. Obiecywali, że na pewno wrócą tu za rok. Często wybieranym miejscem noclegowym są pokoje U Anny. Niektórzy zadowoleni uczestnicy Rajdu nocują u nas co roku!
uczestnicy rajdu wokół Tatr na tle pokoi U Anny


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".