Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

29 październik 2019

Kolejny sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Wielu miłośników śnieżnego szaleństwa odlicza już dni do założenia nart czy wyciągnięcia z szafy deski snowboardowej. Nie mniej cieszą się fani narciarstwa biegowego. Od czasu sukcesów Justyny Kowalczyk ta dziedzina sportu cieszy się na Podhalu rosnącą popularnością.

Najciekawsze trasy do narciarstwa biegowego w Nowym Targu


Gdzie w Nowym Targu znajdziemy ciekawe trasy? Na jakich najlepiej zacząć przygodę z tą formą aktywności, a które powinni wybrać bardziej doświadczeni biegacze? Zapraszamy do lektury!


Narciarstwo biegowe na Podhalu


W Nowym Targu najbardziej znana narciarska trasa biegowa biegnie wokół mieszczącego się przy lotnisku rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem”. Szlak, oznaczony kolorem czerwonym, ma długość aż 15 km. To najbardziej płaska i najdłuższa pętla biegowa na Podhalu. Obok w przygotowaniu jest także odcinek prowadzący od mostu do kładki pieszo-rowerowej. W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki działa wypożyczalnia nart biegowych, dlatego sił w sporcie spróbować mogą także osoby, które nie posiadają własnego sprzętu. Na miejscu doświadczeni instruktorzy udzielają porad w zakresie doboru nart oraz pomagają doskonalić umiejętności.


trasa narciarska w nowym targu

Bardziej zaawansowani fani biegówek mogą w Borze wybrać nieco trudniejszą część o kolorze niebieskim. Zainteresowani muszą w tym celu, zgodnie ze znakami skręcić w lewo na początku drogi. Po 6 km trasa łączy się w Szaflarach ze szlakiem czerwonym.


Narty biegowe na trasie nordic walking


Kolejną godną uwagi ścieżką jest oznaczona na niebiesko narciarska trasa biegowa w „Borze Kombinackim”. To licząca 5,5 km trasa uznawana za łatwą. Biegnie dokładnie po szlaku nordic walking w „Borze Kombinackim”, ciągnąc się od parkingu przy Przedsiębiorstwie Gaspol, a następnie obok leśniczówki Nadleśnictwa Nowy Targ. W późniejszych etapach wiedzie po terenach leśnych przy dawnych Nowotarskich Zakładach Przemysłu Skórzanego „Podhale” i kluczy między osiedlem Bór a Równią Szaflarską.


Należy pamiętać, że w okresie zrywki drewna trasa zmienia przebieg. Trzeba wtedy śledzić znaki kierunkowe, a także mieć na uwadze konieczność ściągnięcia nart w obszarach, gdzie są prowadzone prace.


trasy narciarskie w górach

Nowa trasa biegowa w Nowym Targu


Będąc w Nowym Targu, warto odwiedzić Narciarski Stadion Biegowy „Na kole” obok Miejskiej Hali Lodowej. Zlokalizowana na jego terenie trasa ma aktualnie zaledwie 400 metrów, jest za to sztucznie naśnieżana i oświetlona. Jak twierdzą pracownicy urzędu miasta, ścieżka będzie sukcesywnie wydłużana i uatrakcyjniana o pagórki ze śniegu.


Stadionowy szlak ma także ogromny atut – znajduje się przy nim szatnia. To pierwszy na Podhalu odcinek umożliwiający narciarzom biegowym przebranie się tuż obok.


Nowy Targ na biegówkach


Jak widać, jeśli ktoś planuje założyć narty biegowe w Nowym Targu, nie będzie mieć problemu z wybraniem odpowiedniego miejsca. Zarówno przez miasto, jak i okolice przebiegają ciekawe szlaki zapewniające nie tylko aktywny wypoczynek, ale i możliwość cieszenia się pięknymi krajobrazami.Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".