Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

17 grudzień 2019
Zaledwie kilka dni dzieli nas od świąt Bożego Narodzenia. Choinki ozdobione kolorowymi bombkami i migającymi światełkami pojawiły się już w galeriach handlowych i na ulicach. Oprócz tego w wielu polskich miastach trwają przygotowania do jarmarków bożonarodzeniowych. Jeden z takich kiermaszów odbędzie się w Nowym Targu w dniach 15-23 grudnia 2019 roku.

Wydarzenie pozwala nie tylko wcześniej poczuć świąteczny klimat, ale także kupić prezenty gwiazdkowe dla swoich bliskich.

Nowotarski jarmark bożonarodzeniowy


Już w połowie miesiąca na nowotarskim rynku rozbłysną setki kolorowych światełek, a w powietrzu uniesie się zapach igliwia, ciasteczek, czekoladowych pierniczków oraz grzanego wina. Z okazji najbliższego jarmarku władze miasta przygotowały dla mieszkańców i odwiedzających liczne atrakcje. Do Nowego Targu po raz drugi zawitają alpaki. W zeszłorocznej edycji wydarzenia zwierzęta budziły ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Ponadto na najmłodszych będą czekać liczne niespodzianki oraz zagroda świętego Mikołaja.

alpaki na targu bożonarodzeniowym w nowym targu

Targ bożonarodzeniowy z pewnością skusi niejedną osobę różnorodnością przedmiotów oferowanych na straganach. W szerokim asortymencie znajdziemy praktycznie wszystko, co związane ze świętami. Poza ozdobami choinkowymi na stoiskach będzie dostępna biżuteria, rękodzieła oraz ciepła odzież - szaliki, czapki, rękawiczki itp.

Osobom, które chciałyby zaopatrzyć się w produkty żywnościowe, nowotarski jarmark zaoferuje duży wybór regionalnych przysmaków, począwszy od miodów i chlebów, a skończywszy na ekologicznych wędlinach od lokalnych dostawców. Ci, którzy nie mieli wcześniej czasu na zakupy choinkowe, znajdą na kiermaszu mnóstwo pomysłów na prezenty.

Nie zabraknie też punktów gastronomicznych, w których zamówimy gorące jedzenie oraz napoje. W zależności od preferencji z urozmaiconego menu będzie można wybrać sycącą zupę, porcję pierogów, karkówkę albo kiełbasę z grilla.

targi bożonarodzeniowe w nowym targu

Jarmark świąteczny w Nowym Targu


W 2018 roku kiermasz bożonarodzeniowy zachwycił tysiące osób. Do Nowego Targu przyjechało mnóstwo turystów pragnących poznać miasto w świątecznej odsłonie. W ramach wydarzenia odbył się spektakl jasełkowy z udziałem dzieci z „jedynki”, a na miejscu zorganizowano dodatkowo mobilne lodowisko. Na tafli zaprezentowali się młodzi hokeiści, a także wychowankowie Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany.

Wiele uwagi poświęcono zapewnieniu dobrej zabawy najmłodszym odwiedzającym jarmark świąteczny. W ubiegłym roku na rynek zaproszono mini-zoo, które spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci. Mali nowotarżanie mogli wyszaleć się do woli na zjeżdżalni snow tubing, a oprócz tego przygotowano dla nich małą kolejkę elektryczną.

W ostatnią przedświąteczną niedzielę na kiermaszu pojawił się bardzo ważny gość – święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów. Wtedy też nowotarski oddział Związku Podhalan zaprosił odwiedzających na tradycyjną kolację wigilijną.

Wygląda na to, że tegoroczny targ bożonarodzeniowy przebije popularnością swojego poprzednika. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści nie mogą się już doczekać oficjalnego rozpoczęcia świętowania. Jeśli planujecie przybyć do Nowego Targu na jarmark świąteczny, zawsze możecie zatrzymać się w pokojach u Anny - zapraszam!


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".