Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

31 styczeń 2020
Nowy Targ może się poszczycić wieloma atutami, począwszy od doskonałej lokalizacji na wprost Zakopanego i Tatr, a skończywszy na słynnych lodach, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chlubą miasta jest także jeden z jego mieszkańców, należący do najbardziej znanych polskich skoczków narciarskich.

Nowotarżanin, który pokochał skoki narciarskie


Dawid Kubacki urodził się w Nowym Targu 12 marca 1990 roku. Karierę narciarza rozpoczął w 2005 roku, debiutując w FIS Cup, w Bischofshofen w Austrii. Później regularnie skakał na kolejnych skoczniach w kraju i za granicą. Od początku cechował go ogromny zapał oraz samozaparcie. Trudno wymienić wszystkie konkursy, w których uczestniczył, oraz skoki, które zaprowadziły go na podium.

Pierwsze sukcesy zaczął osiągać w sezonie 2009/2010, podczas Letniego Grand Prix w Hakubie w Japonii. W 2012 roku wywalczył punkty Pucharu Świata. W sezonie 2017/2018 skoki narciarskie Dawida wzbudziły uznanie wśród widzów. Wielkimi krokami zbliżał się moment, w którym jego nazwisko miało stać się znane szerszej publiczności – nawet osobom, które nie interesują się tą dziedziną sportu.

Coraz lepsze skoki zawodnika z Nowego Targu


Podczas Letniego Grand Prix 2017 (w Wiśle, Hinterzarten oraz w Courchevel) Dawid Kubacki zajmował pierwsze miejsca. Zwyciężył też w kończących cykl zawodach (Hinzenbach, Klingenthal), co przyniosło mu wygraną całego konkursu. Oprócz tego zdobył sławę jako drugi po japońskim skoczku Takanobu Okabe zawodnik, który wygrał Letnie Grand Prix, pokonując konkurentów w każdym konkursie, w jakim brał udział.

W 2017 roku w rozgrywkach otwierających 66. Turniej Czterech Skoczni (w Oberstdorfie) oddał znakomite skoki, dzięki którym po raz pierwszy w karierze stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Powtórzył swój wyczyn rok później, a tego zdobył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich z Pjongczangu.

Skoczek Dawid Kubacki pochodzi z Nowego Targu

W 2019 roku młody sportowiec zaczął osiągać sukcesy na wielką skalę. Na skoczni normalnej w Seefeld wywalczył tytuł mistrza świata oraz pierwszą nagrodę. Coraz lepsze i dalsze loty zapewniły mu zwycięstwo w jednym z najbardziej prestiżowych zawodów organizowanych w ramach tej dziedziny sportu. W sezonie 2019/2020 w Austrii i Niemczech rozgrywał się 68. Turniej Czterech Skoczni. Nadeszła chwila, na którą Dawid czekał od lat.

Turniej Czterech Skoczni – nowotarżanin na podium


Wspomniany turniej odbywa się cyklicznie w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. W początkowych konkursach Dawid Kubacki plasował się na miejscu trzecim (w Oberstdorfie i w Garmisch-Partenkirchen), następnie w Innsbrucku przesunął się na drugie. W Bischofshofen wspiął się na pierwszą pozycję, zdobywając laur zwycięstwa. Tym samym dołączył do prestiżowego grona najwybitniejszych polskich skoczków, którym udało się wywalczyć to trofeum: Adama Małysza i Kamila Stocha.

Dziś sukcesami narciarskimi urodzonego w Nowym Targu 29-latka żyje cała Polska. Nic dziwnego – Dawid to zdobywca ośmiu pucharowych podium z rzędu i triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni. Z pewnością jeszcze nieraz o nim usłyszymy.

Jeśli jesteście zainteresowani odwiedzeniem Nowego Targu, zapraszam do zatrzymania się w pokojach u Anny :)


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".