Zapraszamy do Nowego Targu

O Nowym Targu, a szczególnie o jego okolicach można napisać wiele, ale najlepiej przyjechać tu osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


Sztuka to nasza pasja

Zapraszamy do kontaktu: 608 693 706

Nasz obiekt w odpowiedzi na koronawirusa (COVID19) stara się zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i środki sanitarne.

BLOG

23 kwiecień 2019
Jest największym miastem na Podhalu o wartościowej i interesującej historii. Kotlina Nowotarska, w której się znajduje, jest otoczona górami, czterema parkami narodowymi i dwiema rzekami. Słynie z krajobrazów zapierających dech w piersiach, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

Nowy Targ – atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Samo miasto i jego okolice są wprost idealne na piesze oraz rowerowe wycieczki. Chcesz poznać jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce o wspaniałym górskim klimacie? Koniecznie udaj się do Nowego Targu, gdzie z przyjemnością ugoszczą Cię mili i przyjaźni mieszkańcy. Czeka tam również na Ciebie moc wspaniałych atrakcji turystycznych.

Pełna nazwa miasta brzmi Królewskie Miasto Nowy Targ. Powstało w drugiej połowie XIII wieku jako duża osada. Przez lata cieszyło się popularnością wielu władców, którzy z powodzeniem rozwijali miasto m.in. w gospodarczych i handlowych kierunkach. Aby dowiedzieć się więcej na temat ciekawej historii Nowego Targu, warto udać się do Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego.

Nowy Targ jest miastem, które ma w zanadrzu wiele atrakcji turystycznych. Kiedy tylko się w nim znajdziesz, koniecznie przyjrzyj się bliżej dwóm zabytkowym budowlom, w których słychać jeszcze echo minionych czasów. Oba kościoły słyną z klimatycznych pomieszczeń i ciekawej architektury. W dodatku losy budynków sakralnych są owiane wieloma interesującymi legendami. Zarówno kościół pod wezwaniem św. Anny, jak i kościół pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej stanowią ważne punkty turystyczne na terenie Podhala.

Miasto od zawsze stanowiło przede wszystkim ośrodek handlowy. Z tego względu w centrum znajduje się rynek o wielkości 1,5 ha. Jego granice okalają piękne, mieszczańskie kamienice, a w centralnym miejscu zlokalizowany jest zabytkowy ratusz, pochodzący z XIX wieku. Rynek gwarantuje doskonałe okoliczności na wieczorne czy popołudniowe spacery, którym z pewnością będzie towarzyszył miły, romantyczny klimat. Miłośnicy lokalnych produktów również znajdą coś dla siebie. W tym celu zdecydowanie powinni odwiedzić targ na obrzeżach miasta – Targowicę Nową – gdzie znajdą cały szereg straganów oferujących m.in. góralskie wyroby.

Nowy Targ – bajkowy świat przyrody sprzyjającej sportowcom


Położenie Nowego Targu sprawia, że jest miastem o ogromnych walorach turystycznych. Leży dokładnie w Kotlinie Orawsko-Nowatorskiej u stóp pasma górskiego Gorce, pomiędzy rzekami Biały oraz Czarny Dunajec. Wody tych rzek łączą się ze sobą i w ten sposób tworzą Dunajec, czyli prawy dopływ rzeki Wisły. To właśnie tutaj rozpoczyna się znany na całą Polskę spływ kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego. Jest to jedna z najstarszych, a jednocześnie najpopularniejszych imprez tego typu. W trakcie jej trwania miłośnicy kajaków mogą spróbować swoich sił, a ci, którzy chcą obejrzeć rywalizację zawodników, z pewnością znajdą do tego spokojne miejsce. Impreza co roku przyciąga bardzo wielu sportowców oraz turystów.

Ten, kto jeszcze nie był w Nowym Targu, a kocha piesze wędrówki lub długie wyprawy rowerowe, powinien koniecznie odwiedzić miejscowość. Gwarantuję, że od razu zakocha się w tych wyjątkowych, wręcz niekończących się szlakach turystycznych. W okolicach Nowego Targu znajduje się ich aż pięć. Wszystkie są okraszone niesamowitymi widokami, dlatego koniecznie trzeba wziąć ze sobą aparat fotograficzny. Samo uwiecznianie przepięknych okolic podczas wycieczki zapewnia dużą dozę przyjemności. Co więcej – w bliskiej okolicy miasta znajdują się aż cztery parki narodowe: Gorczański Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy, Babiogórski Park Narodowy i Pieniński Park Narodowy.

owce pasące się na łące, w oddali widok na góry

W wielu miejscach znajdują się wysokie góry, dlatego również entuzjaści snowboardu czy nart zimowych doświadczą tu niezapomnianej rozrywki. Z kolei dwa wyciągi - Zadział oraz Długa Polana - zadowolą każdego amatora sportów zimowych. A jeśli przyjezdni będą potrzebować więcej wrażeń, mogą odwiedzić duże ośrodki narciarskie, zlokalizowane nieopodal – Białkę Tatrzańską i Bukowinę Tatrzańską. Oba punkty na mapie Polski zapewniają pamiętne doznania!

Nowy Targ słynie również z wielu interesujących eventów. Część z nich odbywa się na lotnisku sportowym, należącym do Aeroklubu Nowy Targ. Jedną z najpopularniejszych propozycji w tym miejscu jest cykliczne wydarzenie Air Show, czyli Nowatorski Piknik Lotniczy. Program imprezy lotniczej zmienia się zależnie od edycji. Do tej pory zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć np. pokazy akrobacji samolotowych, skoki ze spadochronem, występy grup rekonstrukcji historycznej, pokaz balonów czy wystawę modeli latających. Rok w rok ogromne zainteresowanie wzbudzają też m.in.: zawody balonowe i Bieg Podhalański im. Jana Pawła II w sezonie zimowym, a latem Podhalański Piknik Modelarski. Niemałych atrakcji przysporzy Ci zapewne pobliska pływalnia miejska oraz podhalańskie termy.

Nie zapominajmy także o wspaniałych wypadach w góry. Tatry, Pieniny czy Babia Góra – nigdzie, tak jak w Nowym Targu, nie ma gór praktycznie w zasięgu Twojej dłoni. W dodatku serdecznie polecam pokoje gościnne "U Anny", z których widać przepiękne górskie krajobrazy. Noclegi zlokalizowane są nieopodal turystycznych szlaków.

Domowe pensjonaty w pobliżu pięknych gór


Gwarantuję, że wynajmując pokoje "U Anny", poczujesz się jak w domu. Zapewni Ci to ciepła i przyjazna atmosfera. Choć pokoje znajdują się praktycznie w samym centrum Nowego Targu, żaden z gości nigdy nie narzekał tu na hałas czy brak prywatności. Noclegi w tym miejscu cechuje spokój oraz błoga, sprzyjająca odpoczynkowi cisza. Ponadto kwatery " U Anny" są doskonale wyposażone. Posiadają komfortowe łóżka, bezprzewodowy internet, telewizję oraz łazienki o wysokim standardzie.

Kiedy przyjedziesz do Nowego Targu, z pewnością będziesz chciał tu zostać dłużej. Po pobycie zostaną Ci w pamięci wyłącznie miłe wspomnienia, okraszone wspaniałą górską rozrywką. Serdecznie zapraszam zatem do odwiedzenia Nowego Targu oraz życzę udanego pobytu.


Polecamy Pokój 2-osobowy


Szybki kontakt
Pokoje Gościnne "U Anny"
ul. Ogrodowa 108
34-400 Nowy Targ

Kom: 608 693 706
Tel: 18 266 40 69
E-mail: biuro@uannynowytarg.pl

Zobacz galerię obrazów

Galeria zdjęć obrazów ciekawych artystów, które Goście mogą obejrzeć odwiedzając Pokoje Gościnne "u Anny".